Nietypowa funkcja logo na felgach. Niemcy są genialni

Nietypowa funkcja logo na felgach. Niemcy są genialni

Logo nie wskazuje nic konkretnego? Ktoś musiał je przestawić
Logo nie wskazuje nic konkretnego? Ktoś musiał je przestawić
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Mateusz Lubczański
27.09.2021 10:22, aktualizacja: 14.03.2023 14:59

Nie ma co ukrywać, że inżynierowie Porsche to osoby podchodzące do swojej pracy niezwykle serio, w sposób bardzo chłodny i merytoryczny. Okazuje się, że zwracają oni nawet uwagę na położenie dekielka felg, gdzie logo pełni określoną funkcję.

Logo bazujące na herbie Wirtembergii nie zmieniło się od lat i jest znane na całym świecie. Ma jednak większą rolę niż tylko bycie symbolem na masce 911 czy Panamery. Okazuje się, że dekielki na felgach są umieszczone w taki sposób, by logo wskazywało wentyl. Na taką dokładność mogli sobie pozwolić tylko Niemcy!

Widać to dobrze np. na tym zdjęciu cayenne
Widać to dobrze np. na tym zdjęciu cayenne© fot. Mariusz Zmysłowski

O tym, jak bardzo osoby związane z Porsche są wyczulone na tym punkcie, informował Justin Westbrook z redakcji Jalopnik. Przekręcił on dekielek na samochodzie demonstracyjnym, by zrobić fotografię. Po chwili na miejscu pojawił się przedstawiciel marki, który przestawił logo do poprawnej pozycji, tłumacząc jego rolę.

Potwierdzają to również egzemplarze porsche, które pojawiły się w naszych testach. Zarówno na panamerze, jak i nowym 911 logo wskazywało właśnie wentyl. Warto zauważyć, że ta zasada nie dotyczy egzemplarzy z kołami mocowanymi na jedną śrubę, jak 911 GTS i wyżej. Cóż, widać właściciele płacą nie tylko za osiągi, ale i przywiązanie do małych, może nie zawsze istotnych, detali.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)