Genesis ma nowego dyrektora. Jest nim były szef sprzedaży Audi, Dominique Boesch

Genesis ma nowego dyrektora. Jest nim były szef sprzedaży Audi, Dominique Boesch

Dominique Boesch od ponad 20 lat pracował dla Audi.
Dominique Boesch od ponad 20 lat pracował dla Audi.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
29.09.2020 08:34, aktualizacja: 22.03.2023 10:06

Genesis to luksusowa marka z Korei, przymierzająca się do europejskiej ekspansji. Za realizację planów w dużej mierze odpowiadać będzie nowy dyrektor Dominique Boesch, który zna preferencje klientów ze Starego Kontynentu, gdyż dotychczas pełnił funkcję szefa sprzedaży Audi.

Nowy dyrektor rozpocznie pracę w europejskim oddziale Genesisa z dniem 1 października 2020 roku - poinformował prezes marki Jaehoon Chang. Boesch może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w Audi, gdzie pełnił rolę szefa sprzedaży we Francji, Korei, Japonii i Chinach. Teraz rozpoczyna współpracę z Azjatycką marką, choć wyłącznie na rynku europejskim.

"Europa jest domem samochodów segmentu premium. Jestem przekonany, że modele Genesisa, które planujemy wdrożyć będą dla wielu zaskoczeniem. Stawiamy nie tylko na wysoką jakość produktu, ale i obsługi, jak również wrażenia z jazdy dostosowane do preferencji Europejczyków i specyfiki tutejszych dróg." - powiedział Boesch po ogłoszeniu decyzji o objęciu nowego stanowiska.

Co warte odnotowania, Boesch nie jest jedynym znanym człowiekiem z branży, który postanowił pracować dla Genesisa. Kilka tygodni temu na propozycję Koreańczyków przystał również Enrique Lorenzana, który pracował dla Maserati i Astona Martina, a teraz obejmie stanowisko szefa sprzedaży Genesisa w Europie.

Koreańska marka zamierza w najbliższych latach zamierza skupić się na rozwoju gamy luksusowych SUV-ów, które dołączą do bardziej znanych i oferowanych od początku limuzyn. Obecnie firma odnosi spore sukcesy w Chinach, USA, Rosji i rodzimej Korei. Czas pokaże, czy w Europie pójdzie jej równie dobrze.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)