GDDKiA ma w planach zmienić MOP‑y. Pojawi się kilka nowości

MOP-y zostaną poprawione i wzbogacone o dodatkowe usługi. Na razie bez konkretnych dat, ale z konkretnymi pomysłami.
MOP-y zostaną poprawione i wzbogacone o dodatkowe usługi. Na razie bez konkretnych dat, ale z konkretnymi pomysłami.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/GDDKiA
Marcin Łobodziński

11.01.2021 08:33, aktual.: 16.03.2023 14:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2020 roku GDDKiA przeprowadziła badanie ankietowe na temat Miejsc Obsługi Podróżnych na autostradach i ekspresówkach. Respondentów zapytano o preferencje, a teraz przygotowano listę udoskonaleń, jakie mają być niebawem wdrożone. Ucieszą się osoby, chcące kupić auto elektryczne oraz te, które lubią zdrowo zjeść.

GDDKiA ma w planie poprawić komfort kierowców i jakość usług świadczonych na MOP-ach. Już teraz, w ramach Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem, opracowywane jest rozwiązanie, na podstawie którego użytkownicy otrzymają informację o odległości do najbliższego MOP-u oraz znajdujących się na nim dostępnych miejscach parkingowych. Te dane będą wyświetlane na tablicach zmiennej treści.

Przeprowadzone zostanie badanie rynku usług w zakresie gastronomii. Kierowcy chętnie na trasie zjedliby coś lokalnego, a przede wszystkim zdrowszego i lepszej jakości niż to, co oferują popularne fast foody i stacje benzynowe.

Z przeprowadzonej przez GDDKiA ankiety wynika, że aż 23 proc. respondentów rozważa zakup samochodu elektrycznego w ciągu najbliższych 5 lat. I tu pojawia się potrzeba rozbudowy sieci stacji ładowania samochodów tego typu na MOP-ach. GDDKiA będzie ogłaszać przetargi w tym zakresie.

Na MOP-ach zaczną pojawiać się również urządzenia do odśnieżania pojazdów - specjalne rampy lub zautomatyzowane urządzenia. Każdy nowy MOP będzie podlegał analizie konieczności zainstalowania takich systemów odśnieżania pojazdów ciężarowych.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)