Ford zarejestrował nazwę Stormtrak. To prawdopodobnie następca Mondeo

Mondeo, choć jest udanym autem, raczej nie doczeka się następcy.
Mondeo, choć jest udanym autem, raczej nie doczeka się następcy.
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Aleksander Ruciński

16.01.2020 11:39, aktual.: 22.03.2023 16:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ford złożył do europejskiego urzędu patentowego wniosek o zastrzeżenie nazwy Stormtrak. Oznacza to najprawdopodobniej, że producent pracuje nad nowym modelem. Jeśli wierzyć wcześniejszym doniesieniom, będzie to crossover, który wypełni rynkową lukę po Mondeo.

Nie mamy żadnych wątpliwości, że segment D umiera. O ile w Europie klasyczne sedany i kombi klasy średniej jeszcze się jakoś trzymają, o tyle za Oceanem sprawa wygląda zgoła inaczej. Analizując globalną sprzedaż, można łatwo dojść do wniosku, że klienci coraz rzadziej decydują się na zakup typowych modeli. Zamiast nich wybierają SUV-y i crossovery.

Producenci, którzy starają się odpowiadać na potrzeby kupujących, nie mają więc wyboru - kolejne marki rezygnują z obecności w tym segmencie. Jeśli chodzi o przykłady z ostatnich kilku miesięcy i dotyczące bliższego nam, europejskiego rynku, można wspomnieć o Hyundaiu i40 oraz Kii Optimie - oba modele znikły z rynku, a następców nie zobaczymy na Starym Kontynencie.

Podobny los czeka najprawdopodobniej Forda Mondeo. Plotki o ewentualnym zastąpieniu go crossoverem pojawiają się już od kilku lat, a przedstawiciele marki milczą na temat kolejnej generacji, co zapewne oznacza, że takowa po prostu nie powstanie. Najprawdopodobniej ten udany model, który od momentu debiutu w 1993 roku doczekał się już 5 generacji, ustąpi miejsca Stormtrakowi.

Będzie to kolejny po Explorerze, nowej Kudze i Pumie przedstawiciel segmentu crossover/SUV w europejskiej gamie producenta. Wiadomo, że auto powstanie na platformie modułowej C2, którą wykorzystano już m.in. w nowym Focusie. Napęd będzie realizowany głównie przez silniki EcoBoost, choć nie wyklucza się także wydania hybrydowego. Rejestracja nazwy to dopiero początek. Za kilka miesięcy powinniśmy poznać więcej detali dotyczących Stormtraka.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)