Ford ujawnił parametry silnika Focusa RS

Ford ujawnił parametry silnika Focusa RS

Ford ujawnił parametry silnika Focusa RS
Marcin Łobodziński
26.06.2015 08:45, aktualizacja: 02.10.2022 09:53

Minęło już trochę czasu od prezentacji Forda Focusa RS. Jednak wszystkie parametry silnika były do tej pory nieoficjalne. Teraz na Festiwalu Prędkości w Goodwood Ford udostępnia te informacje.

Silnik 2,3 EcoBoost Forda Focusa RS najnowszej generacji legitymuje się mocą 350 KM i momentem obrotowym 440 Nm. Funkcja overboost umożliwia chwilowe zwiększenie maksymalnego momentu obrotowego do wartości 470 Nm. Ten jest dostępny w przedziale 2000-4500 obr./min. Maksymalny czas dostępności większego momentu wynosi 15 sekund. Jednak nadal nie znamy oficjalnych osiągów samochodu.

428100248783843244

Podczas prezentacji w Goodwood ujawniono również, że Focus RS został wyposażony w tryb driftowania, który wybiera się z poziomu programu zmieniającego parametry pracy silnika, układu napędowego Ford Performance All-Wheel-Drive, systemu Dynamic Torque Vectoring i zawieszenia. Drift Mode tak zmienia pracę powyższych układów, by kierowca mógł pokonywać zakręty kontrolowanymi poślizgami. Układ napędowy Forda Focusa RS wciąż pozostaje zagadką. Producent ujawnił, że do 70 procent momentu obrotowego może być przekazywane do tylnych kół. Prawdopodobnie w trybie driftowania Focus RS będzie przenosił większy moment obrotowy na tylną oś, a przednia we współpracy z elektroniką będzie kontrolowała wychylenie nadwozia w łuku. By zobaczyć jak to działa w praktyce, obejrzyjcie poniższy film.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)