Ford Ranger Raptor z osobliwym rekordem Guinnessa. Nie było łatwo

Ford Ranger Raptor podczas próby
Ford Ranger Raptor podczas próby
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Ford
Aleksander Ruciński

18.11.2023 10:39, aktual.: 17.01.2024 13:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Duży pickup w rękach wprawnego kierowcy okazał się zaskakująco zwinny i precyzyjny, co pozwoliło zaliczyć naprawdę nietypowy rekord.

Kaskader Paul Swift ma na koncie wiele nagród i rekordów. Jednym z nich jest ukończenie pięciu samochodowych wyczynów w czasie zaledwie 57 sekund. Swift dokonał ich z wykorzystaniem Focusa ST i Mustanga Dark Horse. Niedawno znów sięgnął po forda, choć znacznie większego.

Mowa o Rangerze Raptorze, którego wykorzystał w próbie bicia osobliwego rekordu. Próba polegała na przejechaniu jak najwęższej przestrzeni pickupem na dwóch kołach. Nie było łatwo nie tylko z uwagi na rozmiary pickupa, ale i fakt, że podczas próby dość mocno wiało. Ostatecznie jednak skończyło się sukcesem. Krótkie wideo z udanego przejazdu znajdziecie poniżej.

Odległość między dwoma słupkami, w którą celował Swift była o 88 cm większa od wysokości Raptora, co uznano za osobliwy, ale jednak rekord. Nikt bowiem wcześniej nie uzyskał takiego wyniku w podobnej próbie (jeśli w ogóle ktoś ją podjął).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)