Ford Ranger Raptor wjeżdża do salonów. Udostępniono oficjalny cennik

Ford Ranger Raptor wjeżdża do salonów. Udostępniono oficjalny cennik

Zaprojektowany do skakania po wydmach. Poważnie!
Zaprojektowany do skakania po wydmach. Poważnie!
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Mateusz Lubczański
07.05.2019 13:33, aktualizacja: 28.03.2023 11:05

Ford Ranger doczekał się ekstremalnej wersji Raptor. Ekstremalnej nie z racji jej możliwości załadunkowych, lecz umiejętności terenowych. Raptor został stworzony do skakania i szaleństw poza asfaltem.

Za Forda Rangera Raptora odpowiedzialna jest ta sama ekipa, która dała nam rewelacyjną Fiestę ST czy wyposażonego w tryb drift Focusa RS. W przypadku pick-upa mocno zmodyfikowano zawieszenie – zmieniono konstrukcję podłużnic, poszerzono rozstaw kół, osłonięto podwozie stalowymi płytami mającymi 2,3 mm grubości. Prześwit wynosi 28,3 cm, podczas gdy w seryjnym Rangerze ta wartość wynosi 23 cm. Amortyzatory FOX są adaptacyjne.

Na polskim rynku Ford Ranger Raptor będzie napędzany silnikiem Diesla o mocy 213 KM, który łączony jest z 10-biegową przekładnią automatyczną. Dzięki dwóm turbosprężarkom moment obrotowy wynosi 500 Nm. Przyspieszenie – przynajmniej na papierze- nie robi wrażenia, bowiem wynosi 10,5 sekundy. Zaskoczeniem ma być za to elastyczność.

Ford Ranger Raptor
Ford Ranger Raptor© mat. prasowe

Ford Ranger Raptor kosztuje 199 050 zł netto. Najdroższy Ranger Wildtrak – z tym samym silnikiem – wyceniany jest na 152 560 zł. Kilka dni przed premierą oficjalnego cennika pojawiły się oferty dealerów w okolicach 250 tys. zł.

Na liście wyposażenia standardowego znalazły się wzmocnione stopnie boczne, kompozytowa nakładka skrzyni ładunkowej, system nawigacji satelitarnej SYNC3 z 8-calowym ekranem multimediów, podgrzewane i elektrycznie regulowane fotele, elektroniczna blokada tylnego mechanizmu różnicowego.

Ford Ranger Raptor - wnętrze
Ford Ranger Raptor - wnętrze© mat. prasowe

Trzeba jednak zauważyć, że charakterystyczny kolor Performance Blue wymaga dopłaty w postaci 2180 zł!

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)