Ford ograniczy produkcję Focusa w Niemczech. Co dalej z fabryką?

Modelem produkowanym w Saarlouis jest popularny Focus
Modelem produkowanym w Saarlouis jest popularny Focus
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Ford
Aleksander Ruciński

06.06.2022 07:24, aktual.: 13.03.2023 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przyszłość zakładów Forda w niemieckim Saarlouis stoi pod znakiem zapytania. Producent zamierza ograniczyć produkcję od sierpnia 2022 roku. Pracownicy obawiają się, że decyzja spowoduje nadwyżkę siły roboczej.

O planach Forda donosi niemiecki magazyn branżowy Automobilwoche, który powołuje się wypowiedź Markusa Thala, szefa rady zakładowej fabryki Saarlouis. Zgodnie z informacjami jakie przekazał, średnia produkcja wytwarzanego tam Focusa ulegnie znacznemu zmniejszeniu od 29 sierpnia.

Wieści dotarły do nas niedługo po tym jak Martin Sander objął stanowisko szefa europejskiego działu aut osobowych i niemieckich operacji Forda, wliczając w to fabryki w Saarlouis i Kolonii. Biorąc pod uwagę niedawne działania producenta, nietrudno odnieść wrażenie, że właśnie ta druga jest traktowana priorytetowo.

W marcu 2022 roku Ford ogłosił, że zainwestuje 2 mld dolarów w zakłady w Kolonii, gdzie będzie budować elektryczne samochody oparte na platformie MEB dostarczanej przez Volkswagena. To jeden z filarów europejskiej strategii, zgodnie z którą Ford od 2030 roku stanie się w pełni elektryczną marką.

Wobec powyższego marginalizacja zakładów Saarlouis wyspecjalizowanych w produkcji spalinowego Focusa raczej nie dziwi. Konkretne, publiczne decyzje w sprawie przyszłości fabryki powinny zapaść jeszcze przed końcem czerwca.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)