Fiat Titano, czyli pickup od Włochów. Kieruje się do Ameryki Łacińskiej

Fiat Titano
Fiat Titano
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Fiat
Kamil Niewiński

14.05.2023 22:26, aktual.: 15.05.2023 09:15

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fiat zdradził pierwsze szczegóły dotyczące swojego pickupa. Fiat Titano prezentuje się na pierwszych zdjęciach i na papierze naprawdę nieźle. Niestety zobaczenie go na własne oczy w Europie będzie niemal niemożliwe.

Fiat jest marką, która za priorytet uznaje oczywiście Stary Kontynent. Warto jednak wspomnieć o tym, iż włoski producent może pochwalić się sporą popularnością również w Ameryce Łacińskiej, a przede wszystkim w Ameryce Południowej. To właśnie dlatego niektóre modele marki wchodzącej w skład koncernu Stellantis tworzone są z myślą o potrzebach tamtejszych kierowców.

Idealnym tego dowodem jest Fiat Titano - nowy model producenta z Turynu, który nie trafi do Europy. Pierwszym rynkiem, gdzie będzie można uświadczyć Titano, będzie Brazylia i to właśnie tamtejszy oddział Fiata przedstawił pierwsze informacje dotyczące pickupa. Prawdopodobnie auto pojawi się również w innych państwach regionu, lecz wygląda na to, że to by było na tyle.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Co zaś wiemy o samym samochodzie? Ma on być pickupem segmentu D, który swoją nazwę zaczerpnął z mitologii greckiej. Tytani walczyli w niej z bogami o kontrolę nad Olimpem, czyli de facto całym światem. Nie jest to jednak jedyne skojarzenie. Na myśl oczywiście nasuwa się tytan - niezwykle wytrzymały i trwały metal stosowany w wielu sektorach przemysłu.

Pierwsze ujęcia samochodu nie sugerują nam wiele. Brazylijski oddział Fiata udostępnił film z kilkoma kadrami skąpanymi w cieniu, z których trudno jest wywnioskować coś więcej. Zdjęcia udostępnione przez oddział również nie dają nam wielkiego pola manewru. Fiat jednak uspokaja, że z czasem będziemy otrzymywać coraz więcej nowych informacji dotyczących Titano.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)