Ferrari Mike'a Tysona wystawione na sprzedaż. Tanio nie będzie

Ferrari Mike'a Tysona wystawione na sprzedaż. Tanio nie będzie12.08.2022 08:15
F50 to model coraz bardziej doceniany przez kolekcjonerów
F50 to model coraz bardziej doceniany przez kolekcjonerów
Źródło zdjęć: © fot. Gooding & Company

F50 to model, który wciąż funkcjonuje w cieniu legendarnego F40. Ma jednak spore grono wielbicieli i cieszy się coraz większym zainteresowaniem kolekcjonerów. Na sprzedaż trafił właśnie ciekawy egzemplarz, należący w przeszłości do Mike'a Tysona.

Zadbane Ferrari F50 to nie lada gratka dla zamożnych wielbicieli motoryzacji. Szczególnie gdy mowa o sztuce z ciekawą przeszłością. Prezentowana z pewnością należy do tego grona. Pierwotnie była bowiem własnością legendarnego boksera.

Egzemplarz z numerem podwozia 104220 ubrany w jedyny słuszny lakier Rosso Corsa wyjechał z fabryki 13 lutego 1996 roku, jako jedna z 55 sztuk przeznaczonych na amerykański rynek. W sprzedaży pośredniczył dealer Beverly Hills Sports Car, który dostarczył samochód w ręce Mike'a Tysona.

Tyson cieszył się wspaniałym ferrari przez kolejne pięć lat. Następnie samochód został sprzedany założycielowi spółki Infospace, Kevinowi Marcusowi. W kolejnych dekadach F50 kilkukrotnie zmieniało właścicieli, sukcesywnie zyskując na wartości.

Ferrari F50
Źródło zdjęć: © fot. Gooding & Company
Ferrari F50

Teraz zostało wystawione na aukcji Gooding&Company za przewidywaną kwotę 4,5-5,5 mln dolarów.

To sporo pieniędzy. Sprzedawca zaręcza jednak o idealnym stanie technicznym. Samochód może pochwalić się pełną historią serwisową i certyfikatem Ferrari Classiche. Dodatkowym atutem jest niewielki przebieg, który obecnie wynosi 6200 mil. To co? Jacyś chętni?

Ferrari F50
Źródło zdjęć: © fot. Gooding & Company
Ferrari F50
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)