Ferrari Mike'a Tysona wystawione na sprzedaż. Tanio nie będzie

Ferrari Mike'a Tysona wystawione na sprzedaż. Tanio nie będzie

F50 to model coraz bardziej doceniany przez kolekcjonerów
F50 to model coraz bardziej doceniany przez kolekcjonerów
Źródło zdjęć: © fot. Gooding & Company
Aleksander Ruciński
12.08.2022 08:15, aktualizacja: 13.03.2023 16:13

F50 to model, który wciąż funkcjonuje w cieniu legendarnego F40. Ma jednak spore grono wielbicieli i cieszy się coraz większym zainteresowaniem kolekcjonerów. Na sprzedaż trafił właśnie ciekawy egzemplarz, należący w przeszłości do Mike'a Tysona.

Zadbane Ferrari F50 to nie lada gratka dla zamożnych wielbicieli motoryzacji. Szczególnie gdy mowa o sztuce z ciekawą przeszłością. Prezentowana z pewnością należy do tego grona. Pierwotnie była bowiem własnością legendarnego boksera.

Egzemplarz z numerem podwozia 104220 ubrany w jedyny słuszny lakier Rosso Corsa wyjechał z fabryki 13 lutego 1996 roku, jako jedna z 55 sztuk przeznaczonych na amerykański rynek. W sprzedaży pośredniczył dealer Beverly Hills Sports Car, który dostarczył samochód w ręce Mike'a Tysona.

Tyson cieszył się wspaniałym ferrari przez kolejne pięć lat. Następnie samochód został sprzedany założycielowi spółki Infospace, Kevinowi Marcusowi. W kolejnych dekadach F50 kilkukrotnie zmieniało właścicieli, sukcesywnie zyskując na wartości.

Ferrari F50
Ferrari F50© fot. Gooding & Company

Teraz zostało wystawione na aukcji Gooding&Company za przewidywaną kwotę 4,5-5,5 mln dolarów.

To sporo pieniędzy. Sprzedawca zaręcza jednak o idealnym stanie technicznym. Samochód może pochwalić się pełną historią serwisową i certyfikatem Ferrari Classiche. Dodatkowym atutem jest niewielki przebieg, który obecnie wynosi 6200 mil. To co? Jacyś chętni?

Ferrari F50
Ferrari F50© fot. Gooding & Company
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)