Ferrari i Lamborghini zawieszają działalność w Rosji. Wesprą finansowo Ukrainę

Ferrari i Lamborghini zawieszają działalność w Rosji. Wesprą finansowo Ukrainę

Włoskie firmy mówią jednym głosem w kwestii wsparcia dla Ukrainy
Włoskie firmy mówią jednym głosem w kwestii wsparcia dla Ukrainy
Źródło zdjęć: © fot. Konrad Skura
Aleksander Ruciński
09.03.2022 08:17, aktualizacja: 14.03.2023 13:01

Dwie włoskie, popularne wśród rosyjskich oligarchów marki postanowiły wstrzymać biznesy w Rosji. Tamtejsi klienci stracili możliwość zakupu nowych ferrari i lamborghini. Obie firmy nie będą eksportować swoich produktów na Wschód.

"Automobili Lamborghini jest głęboko zasmucone wydarzeniami w Ukrainie i obserwuje sytuację z wyraźnym niepokojem. Mamy nadzieję na szybkie zakończenie działań wojennych i powrót do dyplomacji" - czytamy w oświadczeniu włoskiego producenta, który postanowił wstrzymać działalność w Rosji i wesprzeć finansowo organizacje humanitarne działające na rzez uchodźców.

Włosi nie sprecyzowali konkretnej kwoty ani sposobu finansowania. Można jednak podejrzewać, że pieniądze trafią na konto organizacji UN Refugee Agency (UNHCR), z którą od lat współpracuje koncern Volkswagena, właściciel Lamborghini.

Podobne decyzje podjął również największy konkurent firmy z Sant'Agata Bolognese. Ferrari ogłosiło zawieszenie działalność w Rosji i produkcję na tamtejszy rynek do odwołania, a także przekazało Ukrainie pomoc finansową w wysokości miliona euro.

"Ferrari stoi u boku wszystkich w Ukrainie dotkniętych kryzysem humanitarnym. Chociaż mamy nadzieję na szybki powrót do dialogu i pokojowe rozwiązania, nie możemy pozostać obojętni na cierpienie poszkodowanych. Kierujemy do nich nasze myśli i wsparcie, odgrywając swoją rolę obok instytucji pomagających załagodzić trudną sytuację" - napisał w oświadczeniu szef Ferrari, Benedetto Vigna.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)