Ferrari 812 Superfast może zgubić tylną szybę. Włosi pożałowali kleju

Ferrari 812 Superfast może zgubić tylną szybę. Włosi pożałowali kleju23.10.2020 10:57
Pokaźna tylna szyba może się po prostu odkleić.
Pokaźna tylna szyba może się po prostu odkleić.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe

Kilka tygodni temu pisałem o tesli, z której odpadł szklany dach. Jak się okazuje, niektóre ferrari mogą borykać się z podobnym problemem, choć w tym przypadku mowa o tylnej szybie. Jeśli jesteś właścicielem modelu 812 Superfast, czym prędzej udaj się do serwisu.

Wpadki zdarzają się nawet najlepszym, choć w przypadku marek luksusowych, a do takich z pewnością należy Ferrari, są zdecydowanie bardziej wstydliwe. Szczególnie, że chodzi o tak banalną rzecz, jak tylna szyba. Jak się okazuje, w niektórych egzemplarzach nie została ona zamontowana właściwie.

W związku z powyższym istnieje ryzyko, że podczas szybkiej jazdy szyba po prostu odpadnie od nadwozia. Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że to dość niebezpieczna przypadłość. Pierwszy przypadek wypadnięcia tylnej szyby w 812 Superfast odnotowano 11 maja 2020 roku w Niemczech. 10 dni później Włosi otrzymali 2 kolejne zgłoszenia.

Jednakże dopiero teraz informacje o problemie dotarły do opinii publicznej, a w USA tymczasowo wstrzymano sprzedaż modelu. Przyczyną jest prawdopodobnie zbyt mała ilość kleju użytego do montażu tylnej szyby. Ewentualna naprawa będzie więc polegała na demontażu elementu i ponownym zamontowaniu z użyciem właściwej ilości spoiwa.

Włosi obiecali wezwać do serwisu wszystkie egzemplarze, w których może wystąpić opisywana wada. Jak na razie nie ma informacji o zdarzeniach drogowych czy ofiarach będących wynikiem wspomnianego problemu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)