Ferrari 458 Italia od Oakley Design

Ferrari 458 Italia od Oakley Design
Mateusz Gajewski

07.06.2010 15:23, aktual.: 13.10.2022 13:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjska firma Oakley Design przygotowała pakiet stylistyczny dla najnowszego Ferrari. Posiadacze modelu 458 Italia mogą się skusić na zakup dodatków, wśród których znalazł się pakiet aerodynamiczny, kilka zmian kosmetycznych, a także przeprogramowany sterownik, zarządzający pracą silnika. Wszystko to ma sprawić, że Ferrari 458 Italia będzie jeszcze szybsze, a przy tym bardziej unikatowe.

Brytyjska firma *Oakley Design *przygotowała pakiet stylistyczny dla najnowszego Ferrari. Posiadacze modelu 458 Italia mogą się skusić na zakup dodatków, wśród których znalazł się pakiet aerodynamiczny, kilka zmian kosmetycznych, a także przeprogramowany sterownik, zarządzający pracą silnika. Wszystko to ma sprawić, że Ferrari 458 Italia będzie jeszcze szybsze, a przy tym bardziej unikatowe.

Powstanie jedynie 5 takich przeróbek. Sercem modyfikacji (o ile można o czymś takim w ogóle mówić) jest zmieniony ECU. Zwiększa on moc z 570 do 627KM. Do tego dochodzi również zwiększony maksymalny moment obrotowy, osiągający wartość 567Nm (zmiana o 27Nm). Wyniku takiego nie udałoby się jednak uzyskać, gdyby nie powiększone wloty powietrza. Odpowiednio zasilają one "płuca" samochodu, przez co 458 Italia reaguje jeszcze żywiej na wciskanie pedału gazu.

Obraz

Da się również zauważyć zmiany w wyglądzie, gdzie na szczególną uwagę zasługuje tylny spojler, zapewniający dodatkowy docisk, a także wszędobylskie dodatki z włókna węglowego, pozwalające "zrzucić" 65 zbędnych kilogramów. To wszystko sprawia, że Italia od Oakley Design przyspiesza do 100km/h w czasie 3-sekund (o 0,4s. lepiej od oryginału) i osiąga prędkość maksymalną wynoszącą 330km/h.

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)