Eric Boullier opuszcza Lotusa

Eric Boullier opuszcza Lotusa24.01.2014 12:06
Eric Boullier
Eric Boullier
Bartosz Pokrzywiński

Zespół Lotus poinformował media o sporej zmianie personalnej. Eric Boullier odchodzi z ekipy, a jego miejsce zajmie sam Gerard Lopez.

Już wkrótce rozpoczynają się pierwsze przedsezonowe testy Formuły 1. Część bolidów jest już niemal gotowa, reszta przechodzi ostatnie poprawki przed nowym sezonem, tymczasem w Lotusie mają miejsce poważne zmiany personalne.

Eric Boullier, który przez ostatnie cztery lata był szefem zespołu, rozstaje się z ekipą Lotusa. Jednocześnie team potwierdził, że jego obowiązki przejmie Gerard Lopez, czyli właściciel zespołu.

"Dziękujemy Erickowi za ciężką pracę przez ostatnie cztery lata [...] Zespół Lotus nigdy nie stał w miejscu, a teraz zmierzamy w ekscytujący sezon 2014 z innowacyjnym bolidem, nowymi partnerami oraz nową strukturą zarządzającą w Enstone" - mówił Gerard Lopez.

Faktycznie, Lotus przewietrzył pomieszczenia w Enstone. W tym roku ekipę reprezentować będą Romain Grosjean oraz Pastor Maldonado. Spekuluje się, że Eric Boullier mógł zmienić barwy i przejść do zespołu McLarena, by tam zastąpić Martina Whitmarsha.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)