Elon Musk kupuje Twittera za niebotyczną kwotę. Teraz będzie "u siebie"

Elon Musk kupił swój ulubiony portal
Elon Musk kupił swój ulubiony portal
Źródło zdjęć: © fot. wikimedia cc
Aleksander Ruciński

26.04.2022 07:53, aktual.: 14.03.2023 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Stało się. I to szybciej niż przewidywano. Elon Musk oficjalnie przejmuje kontrolę nad Twitterem, z którego chętnie korzystał do dzielenia się swoimi przemyśleniami. Transakcja mocno nadszarpnie firmowy budżet, ale i zapewni ogromne możliwości.

Twitter to popularny portal społecznościowy i miejsce, w którym Elon Musk wielokrotnie publikował swoje kontrowersyjne wpisy. Niektóre z nich kosztowały go krytykę opinii publicznej, inne z kolei doprowadzały do zawirowań na giełdzie. To narzędzie, które pozwala już nie tylko przedstawiać rzeczywistość, ale i ją kreować. Łatwo zrozumieć dlaczego potężny miliarder postanowił mieć je na własność.

Jak donosi Reuters, porozumienie, na mocy którego Musk zyska kontrolę nad Twitterem podpisano w poniedziałek 25 kwietnia 2022 roku. Umowa opiewa na oszałamiającą kwotę 44 mld dolarów, co oznacza 54,2 dolara za każdą kupioną akcję.

Warto wspomnieć, że Musk należy do grona najaktywniejszych i najbardziej wpływowywch użytkowników portalu z liczbą 83 mln obserwujących. Mimo to nie wszyscy są zadowoleni z podjętej decyzji. Trudno się dziwić, gdyż mowa o jednym z najpotężniejszych internetowych narzędzi. Nie brakuje obaw o zachowanie pluralizmu czy ewentualne zakłamywanie rzeczywistości.

Sam Musk w oświadczeniu podkreśla jednak, że "wolność słowa jest podstawą demokracji, a Twitter to cyfrowa mównica, na której będą dyskutowane kwestie ważne dla naszej przyszłości". Jak będzie? Czas pokaże.

Aleksander Ruciński, dziennikarz Autokult.pl

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także