Elektryczne motocykle Hondy na baterię

Elektryczne motocykle Hondy na baterię18.12.2008 17:02
Elektryczne motocykle Hondy na baterię
Damian Zarzycki

Szef  Hondy Takeo Fukui zapowiedział dziś, że w ciągu dwóch lat japoński koncern wypuści na rynek motocykl napędzany ładowaną baterią.

Szef  Hondy Takeo Fukui zapowiedział dziś, że w ciągu dwóch lat japoński koncern wypuści na rynek motocykl napędzany ładowaną baterią.

  • *Honda pracuje nad motocyklem, który będzie elektryczny, zasilany przez baterię. Taki motocykl nie będzie w ogóle wytwarzał spalin CO2 *- zapewnia szef koncernu. - Chcemy, by bateria była w pełni efektywna i lepiej zasilała te części maszyny, które najczęściej pracują podczas jazdy na krótkich dystansach.

Oświadczenie to było częścią wygłoszonego referatu, w którym Fukui podsumował wyniki finansowe 2008 roku.  Dodał również,  że w obliczu kryzysu ekonomicznego na świecie produkcja jednośladów będzie ważnym filarem globalnej działalności Hondy.

Ludzie już teraz zaczynają interesować się cenami maszyn które spalają mniej paliwa i emitują mniej zanieczyszczeń.  Honda liczy, że elektryczne motocykle będą się najlepiej sprzedawać w państwach Azji i Ameryki Południowej, gdzie jednoślady często są podstawowym środkiem lokomocji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)