Elektryczne Audi e-Tron trafi do produkcji!

Elektryczne Audi e-Tron trafi do produkcji!06.10.2009 13:00
e-tron
e-tron
Bartosz Pokrzywiński

Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem. Audi ogłosiło na łamach Autoweek, że elektryczna odmiana R8 nazwana e-Tron trafi do produkcji. Nie chodzi tu o 10-20 lat, pierwsze egzemplarze mogą trafić do klientów nawet w 2012 roku.

Muszę przyznać, że tego się nie spodziewałem. Audi ogłosiło na łamach* Autoweek*, że elektryczna odmiana R8 nazwana e-Tron trafi do produkcji. Nie chodzi tu o 10-20 lat, pierwsze egzemplarze mogą trafić do klientów nawet w 2012 roku.

Johan de Nysschen, prezes Audi of America powiedział, że pierwszych jeżdżących e-Tronów w wersji produkcyjnej możemy się spodziewać w okresie 24-miesięcy. Audi zadebiutuje na rynku w 2012 roku, czyli w niedalekiej przyszłości - biorąc pod uwagę tak "odważne" posunięcie.

Pojazd został pokazany jako model koncepcyjny na tegorocznym Frankfurt Motor Show. Auto jest napędzane wyłącznie za pomocą energii elektrycznej. Cztery silniki, po dwa na jedną oś generują razem moc 313 koni mechanicznych i aż 4500Nm momentu obrotowego. Same baterie litowo-jonowe dostarczające energię ważą 213 kilogramów.

Elektryczne R8 osiąga setkę w 4.8-sekundy i maksymalnie rozpędza się do 200 kilometrów na godzinę. Po pełnym załadowaniu e-Tronem przejedziemy 248 kilometrów.

Auto będzie rywalizowało z Fiskerem oraz wersją produkcyjną BMW Vision EfficentDynamics. Co ciekawe w 2011 roku możemy spodziewać się też pierwszej hybrydy od niemieckiego producenta. Będzie to najmniejszy SUV w ofercie Audi, model Q5.

Źródło: WCF

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)