Ekologiczna wersja nowej Fiesty

Ekologiczna wersja nowej Fiesty

Ekologiczna wersja nowej Fiesty
Jacek Filipek
06.05.2008 15:00, aktualizacja: 02.10.2022 14:29

Jak donosi magazyn motoryzacyjny Automotive News Europe. Ford wypuści ekologiczną wersję nowego Forda Fiesty. Nowy model ma się nazywać EcoNetic, a napędzać go ma tradycyjny silnik spalinowy emitujący zaledwie 99 g/km CO2.

Nowy model Forda będzie konkurencją dla "proekologicznych" wersji Volkswagena Polo czy Seata Ibizy. Jak ocenia prezes Ford of Europe - W najbliższych miesiącach na rynku pojawi się sporo modeli, których emisja CO2 spadnie poniżej psychologicznej bariery 100 g/km. Emisja CO2 staje się obecnie popularnym tematem. Rośnie świadomość klientów, którzy zwracają coraz większą uwagę na proekologiczne cechy kupowanych samochodów.

O nowym Fordzie Fiesta można powiedzieć jeszcze ciut więcej. Jest to specyficzny model, a można go nazwać pierwszym w pełni globalnym modelem. A to dlatego, że zastosowano w nim uniwersalne rozwiązania pozwalające zastosować jego typ nadwozia do wymagań poszczególnych rynków i tak będziemy mieć trzy i pięciodrzwiową wersję hatchbacka, ale prawdopodobnie również pojawi się wydłużona wersja notchback

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)