Ekolodzy zablokowali most w Warszawie. Emocje sięgnęły zenitu

Ostatnie pokolenie podczas jednej z akcji
Ostatnie pokolenie podczas jednej z akcji
Źródło zdjęć: © Ostatnie pokolenie
Mateusz Lubczański

18.04.2024 12:02, aktual.: 18.04.2024 12:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czwarty dzień manifestacji grupy "Ostatnie Pokolenie" w Warszawie. W czwartek, 18 kwietnia, próbowali oni zablokować most nad Kanałem Żerańskim. Kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce.

Grupa "Ostanie Pokolenie" po raz kolejny – i zapewne nie ostatni raz – próbowała wprowadzić zamieszanie podczas porannego szczytu komunikacyjnego w stolicy. Tym razem działacze przykleili się do asfaltu na ulicy Modlińskiej na wysokości Żerania. Ruch w kierunku Legionowa był zablokowany.

Policja szybko zareagowała, więc utrudnienia były chwilowe. Funkcjonariusze pojawili się na innych mostach, jednak nie zaobserwowano tam incydentów. Grupa nie zamierza jednak zaprzestać swoich akcji.

Ostatnie Pokolenie domaga się taniego i dostępnego transportu publicznego zamiast rozbudowy autostrad napędzających emisje w dobie kryzysu klimatycznego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Obywatelskie nieposłuszeństwo powoduje skrajne emocje. Ale to właśnie dzięki nim, a nie pomimo, jesteśmy w stanie wywołać ogólnopolską rozmowę o zapaści klimatycznej. Złość jest pierwszym krokiem do zmiany zdania. Złość jest lepsza od obojętności" – napisano na profilu internetowym grupy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)