Działają już wszystkie MOP-y między Lublinem a Rzeszowem. To 10 lokalizacji

Działają już wszystkie MOP‑y między Lublinem a Rzeszowem. To 10 lokalizacji

S19 Lublin - Niedrzwica Duża, MOP-y Radawiec i Zemborzyce
S19 Lublin - Niedrzwica Duża, MOP-y Radawiec i Zemborzyce
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GDDKiA, Łukasz Minkiewicz
Aleksander Ruciński
09.03.2023 09:34, aktualizacja: 09.03.2023 11:54

Kierowcy jadący z Lublina do Rzeszowa nie muszą już martwić się o miejsce na postój. GDDKiA właśnie poinformowała o oddaniu ostatnich MOP-ów na trasie S19. Na 130 km trasy przypada 10 lokalizacji.

Dziesięć par Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) umili drogę kierowcom jadącym z Lublina do Rzeszowa i odwrotnie. Do użytku oddano już wszystkie planowane lokalizacje. Każda z nich wyposażona jest w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw.

W ostatnich dniach do użytku oddano MOP-y Zemborzyce i Radawiec w okolicy Lublina i kolejną parę, Słodków Wschód i Zachód, w okolicy Kraśnika. Wcześniej, 3 marca 2023 roku MOP Obroki Wschód i Zachód, a w połowie lutego Rudnik Wschód i Zachód.

MOP Zemborzyce
MOP Zemborzyce© mat. prasowe | GDDKiA

Wiosną w niektórych lokalizacjach prowadzone będą prace zaległe. Nie zakłócą jednak funkcjonowania oddanych już MOP-ów. Wiadomo też, że trzy punkty zostaną rozbudowane o funkcje komercyjne takie jak stacje paliw czy punkty gastronomiczne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)