Dyrektor generalny ZF uważa, że priorytetem nowych producentów jest szybkość

Dyrektor generalny ZF uważa, że priorytetem nowych producentów jest szybkość

Dyrektor generalny ZF Holger Klein ma swoje przemyślenia na temat współczesnych producentów
Dyrektor generalny ZF Holger Klein ma swoje przemyślenia na temat współczesnych producentów
Źródło zdjęć: © ZF
30.07.2023 23:21

Dyrektor generalny ZF udzielił ostatnio obszernego wywiadu na temat nowych producentów samochodów. Nie obyło się bez uszczypliwości.

ZF jest trzecim co do wielkości producentem części motoryzacyjnych na świecie. Firma z niemieckiego Friedrichshafen opracowuje i produkuje wszystko, od poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa po zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i elektryczne układy napędowe.

Podczas ostatniej rozmowy z tygodnikiem Automotive News Europe dyrektor generalny ZF Holger Klein dość krytycznie wypowiedział się na temat stosunkowo młodych producentów samochodów takich jak Tesla, Lucid, Nio czy Xpeng twierdząc, że chcą jak najszybciej wdrażać najnowsze technologie, nawet, jeśli nie działają one tak dobrze, jak zamierzano. "Jeśli twoja innowacyjna funkcja nie działa tak niezawodnie, jak można by tego oczekiwać od niemieckiej marki premium, jest to w jakiś sposób OK" - powiedział Klein. "Dzieje się tak, gdy klient chce konkretnego samochodu i określonej funkcji, a wtedy jest skłonny zaakceptować pewne braki".

Efekty tego podejścia można zaobserwować w całym światowym przemyśle motoryzacyjnym, gdzie stare marki mają trudności z doganianiem nowicjuszy pod względem sprzedaży, począwszy od Stanów Zjednoczonych, a skończywszy na Chinach i Europie. Niemal każdy raport sprzedaży udowadnia, że nowi producenci pokonują starsze marki.

CEO ZF zaznaczył, że częściowo wynika to z trwającej wojny cenowej pojazdów elektrycznych, którą rozpoczęła Tesla i tego, że wschodzący producenci samochodów inaczej podchodzą do swoich klientów. Przedstawiciel niemieckiej marki o dziwo pochwalił też pomysły nowych producentów. "Czasami być może jesteśmy trochę zamknięci na nowe rozwiązania" - stwierdził Klein. "Dla mnie na tym polega piękno samochodów definiowanych programowo, ponieważ ludzie przychodzą z różnymi pomysłami".

W tym momencie należy wyjaśnić czym jest pojazd definiowany programowo. To pojęcie, które odnosi się do projektowania samochodów. Jego głównym założeniem jest możliwość kontroli wszystkich parametrów i funkcji auta za pośrednictwem oprogramowania. Takie rozwiązania mają oferować znacznie wyższy poziom zarówno bezpieczeństwa, jak i komfortu jazdy ze względu na dostarczanie ciągłych aktualizacji oraz dostęp do usług bezprzewodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)