Nowość w Google Maps już działa. Łatwiej wybierzesz, gdzie chcesz zatankować

Nowość w Google Maps już działa. Łatwiej wybierzesz, gdzie chcesz zatankować

Od teraz w Google Maps sprawdzisz ceny na wybranych stacjach paliw
Od teraz w Google Maps sprawdzisz ceny na wybranych stacjach paliw
Źródło zdjęć: © Fot. Michał Zieliński
Michał Zieliński
22.04.2021 08:55, aktualizacja: 14.03.2023 16:43

Oto nowość, na którą kierowcy czekali od dawna. Google Maps w końcu zaczęło pokazywać ceny paliw na poszczególnych stacjach. Obecnie funkcja działa tylko na wybranych punktach, ale już teraz może ułatwić tankowanie.

Użytkownicy Google Maps mogą już korzystać z nowej funkcji, która pojawiła się w popularnej aplikacji. Od teraz, gdy wyszukują stację paliw, otrzymają nie tylko listę najbliższych punktów, ale też ceny obowiązujące na wybranych z nich. Aby skorzystać z opcji, nie trzeba nic włączać. Kwota pojawiają się od razu na mapie, przynajmniej na Androidzie.

Podgląd cen na Androidzie (dwa zrzuty od lewej) i na iOS (pierwszy od prawej)
Podgląd cen na Androidzie (dwa zrzuty od lewej) i na iOS (pierwszy od prawej)© Fot. Zrzut ekranu/Autokult

Na zrzucie wykonanym przez redakcyjnego kolegę widać, że domyślnie mapa wyświetla stawkę za bezołowiową 95 – w tym wypadku jest to 5,15 zł/l. Dopiero wchodząc w szczegóły danej stacji, można zobaczyć szerszy cennik. Mamy tu kwoty za bezołowiową 98 oraz olej napędowy.

Sprawdziłem tę funkcję na iPhonie i tutaj jest ona bardziej ograniczona, choć też już działa. Na iOS Google Maps nie wyświetla cen bezpośrednio na mapie, a jedynie w szczegółach dotyczących danej stacji oraz na liście wyszukiwania. W drugim wypadku również domyślą stawką jest bezołowiowa 95, więc kierowcy diesli będą musieli więcej klikać.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)