Drugie Bugatti Veyron z serii Legend zawita do Frankfurtu

Drugi z sześciu "legendarnych" Veyronów pojawi się na targach IAA 2013 we Frankfurcie. Bugatti wypuściło oficjalną zapowiedź auta.

Obraz

Drugi z sześciu "legendarnych" Veyronów pojawi się na targach IAA 2013 we Frankfurcie. Bugatti wypuściło oficjalną zapowiedź auta.

Pierwszym z Veyronów z serii Legend był Grand Sport Vitesse Legend Jean-Pierre Wimille. Na razie nie wiadomo komu będzie poświęcona druga edycja, ale również ma być to osoba, która odegrała kluczową rolę w historii firmy.

Źródłem napędu samochodu będzie 8,0-litrowy silnik W16 generujący 1200 KM i 1500 Nm. Pozwoli to autu na przyspieszenie do 100 km/h w 2,6 s i osiągnięcie 408 km/h. Drugie Bugatti Veyron z serii Legend powstanie w jedynie trzech egzemplarzach.

Bugatti stara się podtrzymywać zainteresowanie swoim autem w taki sposób, ponieważ już oficjalnie zapowiedziało, że projekt nie będzie dalej rozwijany. Z kolei prace nad następcą Veyrona już trwają.

Źródło: Bugatti

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY