Droższe parkowanie w Warszawie. Władze planują duże zmiany

Droższe parkowanie w Warszawie. Władze planują duże zmiany12.10.2020 13:57
Podwyższenie kwot oraz wydłużenie czasu obowiązywania stref to największe zmiany planowane przez warszawski ratusz.
Podwyższenie kwot oraz wydłużenie czasu obowiązywania stref to największe zmiany planowane przez warszawski ratusz.
Źródło zdjęć: © fot. ZDM Warszawa

Parkowanie w Warszawie nie należy do najtańszych. Władze miasta chcą jednak podwyżek i wydłużenia czasu obowiązywania płatnego postoju. Jeśli miejscy radni przychylą się do tego wniosku, kierowcy z pewnością odczują zmiany w portfelach.

Płatne parkowanie od godziny 8 do 20, 3,9 zł za pierwszą godzinę parkowania, 4,6 zł za drugą, 5,5 zł za trzecią i 3,9 za każdą kolejną - takich zmian chce warszawski ratusz motywując decyzję inflacją i zmianą trybu życia wielu mieszkańców. Obowiązujące stawki nie były zmieniane od 2008 roku. Przez 12 lat wiele się zmieniło, stąd plan podwyżek.

Jednakże to nie godzinne stawki zabolą najbardziej, lecz kwoty, które trzeba będzie zapłacić za abonament mieszkańca. Zgodnie z projektem ma być to 30 zł za rok, ale tylko na pierwsze auto. W przypadku kolejnych kwota wzrośnie do 1200 zł z możliwością rozbicia na dwie raty. Pomysł zakłada też, że na abonament mogliby zdecydować się tylko ci właściciele aut, którzy płacą podatki w Warszawie.

O tym, czy nowe stawki wejdą w życie na najbliższym posiedzeniu, czyli 15 października 2020 roku, zadecydują warszawscy radni. Warto wspomnieć, że nie są to pierwsze w tym roku zmiany dotyczące kwestii parkowania w Warszawie. We wrześniu 2020 roku rozszerzono bowiem strefę płatnego parkowania o Wolę i Pragę-Północ, a także podniesiono karę za brak opłaty parkingowej z 50 do 250 zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)