Droższe parkowanie w Warszawie przegłosowane. Podwyżki od 4 stycznia 2021 roku

Droższe parkowanie w Warszawie przegłosowane. Podwyżki od 4 stycznia 2021 roku23.10.2020 08:10
Kierowcy parkujący w Warszawie muszą przygotować się na podwyżki.
Kierowcy parkujący w Warszawie muszą przygotować się na podwyżki.
Źródło zdjęć: © fot. ZDM WAW

Warszawscy radni przegłosowali projekt podwyższenia opłat za parkowanie w stolicy. Oznacza to nie tylko wyższe kwoty za każdą godzinę postoju, ale i dłuższy czas obowiązywania obowiązywania opłat. Wzrosną również stawki abonamentów mieszkańca.

Informacje o planowanych podwyżkach opłat za parkowanie w Warszawie pojawiały się już od kilku tygodni. Teraz, za sprawą głosowania Rady Miasta, nabierają mocy prawnej. Co oznacza to dla kierowców? Przede wszystkim zauważalnie większe opłaty na parkowanie.

Nowy cennik opłat w Strefach Płatnego Parkowania Niestrzeżonego (SPPN) będzie obowiązywał od 4 stycznia 2021 roku. Kierowcy będą musieli płacić za postój w dniach pn-pt pomiędzy godziną 8 a 20 - to duża zmiana, gdyż dotychczas SPPN działały do godziny 18.

Nowe są też stawki za pierwszą godzinę parkowania - 3,9 zł zamiast 3 zł, i kolejne godziny - 4,6 zł za drugą, 5,5 zł za trzecią i 3,9 zł za każdą następną. Podwyżki są zauważalne, ale nieprzesadnie bolesne - tym bardziej, że stawki nie były aktualizowane od 2008 roku.

Większym problemem wydaje się kwota, jaką trzeba uiścić za abonament mieszkańca - dotychczas było to 30 zł za samochód i w przypadku pierwszego auta się to nie zmieni. Zgłaszając jednak każdy kolejny pojazd, będzie trzeba zapłacić aż 1200 zł z możliwością rozbicia na 2 raty.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)