Donieśli na 15-latka. Szalał za kierownicą BMW

Donieśli na 15‑latka. Szalał za kierownicą BMW

Donieśli na 15-latka. Szalał za kierownicą BMW
Donieśli na 15-latka. Szalał za kierownicą BMW
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
20.12.2022 10:51, aktualizacja: 20.12.2022 12:01

Mieszkańcy Piaseczna wykorzystali Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, by zgłosić, że po ulicach miasta porusza się nastolatek w szarym BMW. Sposób jego jazdy zagrażał innym uczestnikom ruchu i pieszym. Policja bardzo szybko zatrzymała wskazany pojazd. Za kierownicą siedział... 15-latek.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to specjalna platforma, za pomocą której Polacy mogą zgłaszać policji różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Tym razem okazała się ona niezwykle cenna w przypadku mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, którzy donieśli mundurowym o łamiącym przepisy kierowcy szarego BMW.

Donieśli na 15-latka. Szalał za kierownicą BMW

Ze zgłoszenia wynikało, że kierowca BMW nie stosuje się do przepisów ruchu drogowego, przez co stanowi zagrożenie dla innych zmotoryzowanych, a także pieszych. Ponadto podano w wątpliwość jego wiek i to, czy posiada on uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zareagowali na zgłoszenie i zatrzymali szare BMW do kontroli na terenie Góry Kalwarii. Wtedy też okazało się, że adnotacja zgłoszona w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa była właściwa. Przede wszystkim, za kierownicą szarego samochodu siedział 15-latek, więc oczywistym stało się, że nie posiada on prawo jazdy. Dodatkowo poruszał się on z nadmierną prędkością.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W rozmowie z policjantami nastolatek przyznał, że postanowił urządzić sobie "przejażdżkę" cudzym pojazdem. Chłopca przekazano siostrze, a samochód wrócił do właściciela. Teraz 15-latek za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym w Piasecznie.

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia, zagrożenie zostało wyeliminowane, a osoba odpowiedzialna za ten czyn nie uniknie odpowiedzialności. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić! - czytamy w komunikacie policji z Piaseczna.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to bezpłatna aplikacja, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób można zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w okolicy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)