Diesle blokowały, a potem okopciły teslę na autostradzie w USA

W pewnym momencie jeden z samochodów zaczął wytwarzać gęsty dym
W pewnym momencie jeden z samochodów zaczął wytwarzać gęsty dym
Źródło zdjęć: © Twitter

20.06.2023 15:27, aktual.: 20.06.2023 15:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do niecodziennej sytuacji doszło na jednej z autostrad w Stanach Zjednoczonych. Trzy pickupy zablokowały wszystkie pasy, nie pozwalając przejechać kierowcy samochodu elektrycznego. Później uniemożliwiły mu widoczność.

Tzw. "walcowanie węgla" lub "toczenie węgla" to celowa praktyka odnosząca się do modyfikacji silnika wysokoprężnego w taki sposób, aby emitował gęsty czarny dym. Warto zauważyć, że jest to zabronione w wielu stanach USA ze względu na bardzo szkodliwy wpływ na atmosferę.

Właśnie z takim "walcowaniem" spotkał się jeden z kierowców tesli model 3 podczas jazdy autostradą w Stanach Zjednoczonych. W krótkim filmie udostępnionym na Twitterze widzimy trzy pickupy blokujące wszystkie trzy pasy przed teslą, skutecznie uniemożliwiające pojazdowi elektrycznemu przejechanie obok nich.

W pewnym momencie jeden z samochodów zaczął "przetaczać węgiel", a dym był tak gęsty, że kierowca tesli przez kilka sekund ledwo mógł cokolwiek zobaczyć przed pojazdem. Jechał z prędkością około 100 km/h na godzinę, więc gdyby przed nim pojawiła się jakakolwiek przeszkoda, miałby trudności z uniknięciem kolizji. Ciężko jest stwierdzić, czym kierowali się kierowcy diesli, być może była to jakaś forma "nauczki".

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także