Darmowe przeglądy oświetlenia. Mamy listę stacji

Darmowe przeglądy oświetlenia. Mamy listę stacji22.10.2021 08:32
Światła kontroluje się na obowiązkowym badaniu technicznym, ale pomiędzy przeglądami warto je sprawdzić.
Światła kontroluje się na obowiązkowym badaniu technicznym, ale pomiędzy przeglądami warto je sprawdzić.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" wybrane stacje diagnostyczne przyjmują klientów, którzy chcą sprawdzić swoje oświetlenie i robią to za darmo. Mamy listę. Każdy znajdzie coś w swojej okolicy.

Jesienią i zimą, kiedy dni są krótkie, a wieczory, noce i poranki długie, prawidłowo działające oświetlenie pojazdu nabiera zupełnie nowego znaczenia. O ile latem używamy świateł mijania głównie po godzinie 21-22, o tyle w listopadzie są one niezbędne już od godziny 16. Co więcej, w dni deszczowe jest jeszcze gorzej.

Dlatego też w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Lista znajduje się w pliku poniżej:

Co więcej, kierowcy korzystający z aplikacja Yanosik mogą znaleźć za jej pośrednictwem taką stację.

W ramach tej kampanii będą prowadzone działania przez policję. Funkcjonariusze drogówki będę zwracali uwagę na światła pojazdu. Zostaną wyposażeni w sprzęt do sprawdzania świateł, więc będą informować kierowców i konieczności ich ustawienia na stacji kontroli pojazdów.

Szczególną uwagę zwrócą uwagę na starsze pojazdy, w których dość często są niedomagania w tym zakresie. Warto pamiętać, że w skrajnych przypadkach policjant może wystawić mandat w wysokości do 500 zł i zatrzyma dowód rejestracyjny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)