Darmowe przeglądy oświetlenia. Mamy listę stacji

Darmowe przeglądy oświetlenia. Mamy listę stacji

Światła kontroluje się na obowiązkowym badaniu technicznym, ale pomiędzy przeglądami warto je sprawdzić.
Światła kontroluje się na obowiązkowym badaniu technicznym, ale pomiędzy przeglądami warto je sprawdzić.
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
22.10.2021 08:32, aktualizacja: 14.03.2023 14:41

W ramach ogólnopolskiej kampanii "Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo" wybrane stacje diagnostyczne przyjmują klientów, którzy chcą sprawdzić swoje oświetlenie i robią to za darmo. Mamy listę. Każdy znajdzie coś w swojej okolicy.

Jesienią i zimą, kiedy dni są krótkie, a wieczory, noce i poranki długie, prawidłowo działające oświetlenie pojazdu nabiera zupełnie nowego znaczenia. O ile latem używamy świateł mijania głównie po godzinie 21-22, o tyle w listopadzie są one niezbędne już od godziny 16. Co więcej, w dni deszczowe jest jeszcze gorzej.

Dlatego też w dniach 23 października, 6 i 20 listopada oraz 4 grudnia kierowcy będą mieli możliwość darmowego sprawdzenia świateł na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Lista znajduje się w pliku poniżej:

Co więcej, kierowcy korzystający z aplikacja Yanosik mogą znaleźć za jej pośrednictwem taką stację.

W ramach tej kampanii będą prowadzone działania przez policję. Funkcjonariusze drogówki będę zwracali uwagę na światła pojazdu. Zostaną wyposażeni w sprzęt do sprawdzania świateł, więc będą informować kierowców i konieczności ich ustawienia na stacji kontroli pojazdów.

Szczególną uwagę zwrócą uwagę na starsze pojazdy, w których dość często są niedomagania w tym zakresie. Warto pamiętać, że w skrajnych przypadkach policjant może wystawić mandat w wysokości do 500 zł i zatrzyma dowód rejestracyjny.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)