Daimler Trucks wstrzymuje działania w Rosji. Działali razem z Kamazem

Daimler Trucks wstrzymuje działania w Rosji. Działali razem z Kamazem

W rosyjskich zakładach powstawały np. takie pojazdy
W rosyjskich zakładach powstawały np. takie pojazdy
Źródło zdjęć: © mat. prasowe Daimler
Mateusz Lubczański
28.02.2022 11:01, aktualizacja: 14.03.2023 13:09

"Zdecydowaliśmy się zawiesić nasze aktywności biznesowe w Rosji ze skutkiem natychmiastowym” – informuje firma Daimler Truck. Wynika to z inwazji Rosji na Ukrainę. Tym sposobem partnera traci rosyjski Kamaz.

"Monitorujemy sytuację szczegółowo" – czytamy w twitterowej komunikacji marki. Niemiecka gazeta "Handelsblatt" informuje, że w ramach spółki joint venture z Kamazem nie zostanie zbudowana żadna ciężarówka, nie zostaną też dostarczone części. Kolejne kroki mają być podejmowane adekwatnie do sytuacji. Tytuł twierdzi nawet, że Daimler chciałby pozbyć się swoich udziałów.

To nie lada informacja, bo jeszcze pod koniec 2020 roku fabryka w miejscowości Naberezhnye Chelny świętowała nie tylko dziesięciolecie, ale i wyprodukowanie 25 tysięcy egzemplarzy ciężarówek.

"Jesteśmy głęboko zszokowani militarną agresją na Ukrainie i poważnie podchodzimy do naruszeń pokoju i stabilności w Europie" - czytamy w tweecie opublikowanym na koncie Daimler Trucks. "Stoimy za pokojową, globalną kooperacją i kategorycznie odrzucamy wszelkie działania militarne" - dodaje firma.

Produkcja w Rosji odbywała się na zasadzie CKD. Gotowe zestawy zawierające 2800 części trafiały do Rosjan. W 2019 roku zainwestowano 200 milionów euro, by kabiny mogły powstawać na miejscu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)