Dacia ma już trzeciego szefa designu w ciągu dwóch lat. Powinien rozumieć markę

Dacia ma już trzeciego szefa designu w ciągu dwóch lat. Powinien rozumieć markę

David Durand i jedno z jego dzieł
David Durand i jedno z jego dzieł
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Dacia
Aleksander Ruciński
13.05.2022 07:03, aktualizacja: 14.03.2023 12:13

Dział stylistów Dacii w ostatnich dwóch latach doświadczył sporych rotacji na kluczowych stanowiskach. 11 maja poznaliśmy kolejnego szefa designu rumuńskiej marki. To David Durand, który wydaje się właściwym wyborem.

Dacia oficjalnie ogłosiła Davida Duranda nowym szefem stylistów. 49-latek ma ogromne doświadczenie w koncernie Renault, gdzie pracuje od 1997 roku. W swojej karierze działał w centrach stylistycznych marki w Barcelonie, Seulu i Sao Paulo. Od 2020 roku przewodzi działowi projektów nadwozi Dacii, a teraz zaliczył kolejny awans.

Durand zdaje się być właściwym człowiekiem na to stanowisko nie tylko z uwagi na zmysł stylistyczny, którego przykładem jest ostatnia generacja Joggera czy koncept Bigster, ale również przywiązanie do marki. To kluczowe szczególnie w kontekście dwóch poprzedników, którzy rozstali się z Dacią krótko po objęciu stanowisk.

David Durand jest bowiem trzecim szefem stylistów Dacii w ostatnich dwóch latach. W czerwcu 2021 roku, po zaledwie sześciu miesiącach pracy szeregi opuścił Alejandro Mesonero-Romanos, który odszedł do Alfy Romeo. Zastąpił go Miles Nuernberger z Astona Martina, który teraz ogłosił swoje odejście. Dacia postawiła więc na lojalnego człowieka z wewnątrz. Czas pokaże, czy była to słuszna decyzja.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)