Dacia Jogger w roli taniego kampera. Hiszpanie mają gotowy zestaw

Dacia Jogger w roli taniego kampera. Hiszpanie mają gotowy zestaw31.08.2022 12:50
Dacia Jogger Camperiz
Dacia Jogger Camperiz
Źródło zdjęć: © fot. Camperiz

Dacia oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad kempingową wersją Joggera. Ci, którzy nie chcą czekać na rumuńską premierę, mogą jednak kupić takie auto już dziś. Wszystko dzięki współpracy hiszpańskiego dealera z firmą Camperiz.

Camperiz to producent kempingowych systemów zabudowy przeznaczonych dla różnych modeli. Ich najnowszy zestaw powstał z myślą o dużym kombi Dacii, jakim jest Jogger. Dzięki kilku przemyślanym dodatkom, model ten może stać się idealnym towarzyszem dalszych podróży.

Największą wadą zabudowy Camperiz jest konieczność rezygnacji z trzeciego rzędu foteli, co jednak nie powinno dziwić. Cieszmy się, że przynajmniej drugi rząd pozostał na swoim miejscu, dzięki czemu Jogger wciąż jest pełnoprawną pięcioosobówką.

Dacia Jogger Camperiz
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Dacia
Dacia Jogger Camperiz

Co wchodzi w skład modułu Camperiz? Przede wszystkim składany materac o szerokości 1,05 metra, montowany w górnej części bagażnika. Tuż pod nim umieszczono schowek, małą lodówkę oraz zlew z wysuwaną baterią, która może również pełnić rolę polowego prysznica. Opcjonalnie można też zdecydować się na przenośną kuchenkę gazową.

Poza tym w kabinie Joggera znajdziemy ogrzewanie postojowe, oświetlenie LED i dodatkowe porty USB. Wszystko to zasilane dodatkowym akumulatorem postojowym. Są też przyciemnione szyby o wyższej odporności termicznej.

Dacia Jogger Camperiz
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Dacia
Dacia Jogger Camperiz

Co więcej, Camperiz oferuje chętnym również boks dachowy, wysuwaną markizę czy zestaw składanych krzeseł i stół. Trzeba przyznać, że jak na zwykłe kombi, lista dodatków jest naprawdę długa. A wszystko to w całkiem atrakcyjnej cenie.

Bazowe wydanie stworzone we współpracy z Camperiz startuje z poziomu 23 295 euro. Za topową odmianę trzeba natomiast wyłożyć 23 295 euro.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)