Dacia Jogger w roli taniego kampera. Hiszpanie mają gotowy zestaw

Dacia Jogger w roli taniego kampera. Hiszpanie mają gotowy zestaw

Dacia Jogger Camperiz
Dacia Jogger Camperiz
Źródło zdjęć: © fot. Camperiz
Aleksander Ruciński
31.08.2022 12:50, aktualizacja: 13.03.2023 15:55

Dacia oficjalnie potwierdziła, że pracuje nad kempingową wersją Joggera. Ci, którzy nie chcą czekać na rumuńską premierę, mogą jednak kupić takie auto już dziś. Wszystko dzięki współpracy hiszpańskiego dealera z firmą Camperiz.

Camperiz to producent kempingowych systemów zabudowy przeznaczonych dla różnych modeli. Ich najnowszy zestaw powstał z myślą o dużym kombi Dacii, jakim jest Jogger. Dzięki kilku przemyślanym dodatkom, model ten może stać się idealnym towarzyszem dalszych podróży.

Największą wadą zabudowy Camperiz jest konieczność rezygnacji z trzeciego rzędu foteli, co jednak nie powinno dziwić. Cieszmy się, że przynajmniej drugi rząd pozostał na swoim miejscu, dzięki czemu Jogger wciąż jest pełnoprawną pięcioosobówką.

Dacia Jogger Camperiz
Dacia Jogger Camperiz© mat. prasowe / Dacia

Co wchodzi w skład modułu Camperiz? Przede wszystkim składany materac o szerokości 1,05 metra, montowany w górnej części bagażnika. Tuż pod nim umieszczono schowek, małą lodówkę oraz zlew z wysuwaną baterią, która może również pełnić rolę polowego prysznica. Opcjonalnie można też zdecydować się na przenośną kuchenkę gazową.

Poza tym w kabinie Joggera znajdziemy ogrzewanie postojowe, oświetlenie LED i dodatkowe porty USB. Wszystko to zasilane dodatkowym akumulatorem postojowym. Są też przyciemnione szyby o wyższej odporności termicznej.

Dacia Jogger Camperiz
Dacia Jogger Camperiz© mat. prasowe / Dacia

Co więcej, Camperiz oferuje chętnym również boks dachowy, wysuwaną markizę czy zestaw składanych krzeseł i stół. Trzeba przyznać, że jak na zwykłe kombi, lista dodatków jest naprawdę długa. A wszystko to w całkiem atrakcyjnej cenie.

Bazowe wydanie stworzone we współpracy z Camperiz startuje z poziomu 23 295 euro. Za topową odmianę trzeba natomiast wyłożyć 23 295 euro.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)