Czy tak będzie wyglądał 7-osobowy SUV Škody?

Czy tak będzie wyglądał 7-osobowy SUV Škody?11.05.2015 10:11
Czy tak będzie wyglądał 7-osobowy SUV Škody?

Jest pewne, że Škoda szykuje zupełnie nowy model jakim ma być średniej klasy SUV mogący pomieścić 7 pasażerów. Ale jak będzie wyglądał?

Swoją propozycję przedstawia nie kto inny jak X-Tomi Design. Tak konserwatywna stylistyka to coś, co obecnie dotyczy wszystkich modeli tego producenta. Samochód ma powstać na platformie MQB B i według pogłosek mierzyć ok. 465 cm długości. Zdecydowanie większy od Yeti model będzie uzupełnieniem gamy samochodów uterenowionych czeskiego producenta i bardzo prawdopodobne jest, że pojawi się też stylizowany na coupé jego 5-osobowy odpowiednik z szybciej opadającą linią dachu.

Nowością w całej gamie Škody będzie oczywiście 7-miejscowa kabina. Choć samochód wizualnie duży, a ogólna linia nadwozia ma być wyraźnie spokrewniona z Audi Q7, to flagowcem czeskiego producenta i tak pozostanie Superb. Za zatem wyposażenie SUV-a Škody nie będzie lepsze niż to, co w chwili jego debiutu będzie można kupić do Superba. Do jego napędu posłużą jednostki 4-cylindrowe, a niektóre z nich będą współpracowały z napędem 4x4.

Nieznana jest jeszcze nazwa. Obecnie przewiduje się, że nowy SUV Škody będzie się nazywał Polar lub Snowman, ale jeszcze w zeszłym roku media sugerowały nazwę Trekka, nawiązującą do czeskiej kopii Land Rovera z lat 60.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)