Czy Jeremy Clarkson jest dobrym wzorem?

Czy Jeremy Clarkson jest dobrym wzorem?16.01.2011 13:42
Czy Jeremy Clarkson jest dobrym wzorem?
Bartosz Pokrzywiński

51-latek, który w jednej ze swoich książek chwalił się, że rozpoczęcie palenia papierosów było najlepszą decyzją w jego życiu. Znany i lubiany dziennikarz motoryzacyjny i prezenter. Czy prowadzący Top Gear jest dobrym wzorem do naśladowania?

Jeremy Clarkson należy bez wątpienia do grona najbardziej rozpoznawanych osobistości motoryzacji. Jest on też kompetentny, dzięki ogromnemu doświadczeniu za kierownicą najróżniejszych pojazdów, licznym podróżom oraz ogromnej motoryzacyjnej wiedzy.

Jednak czym Clarkson mógł zyskać sympatię chłopców pomiędzy 8. a 14. rokiem życia? Disney XD przeprowadziło badania, w których spytało 601 brytyjskich chłopców o wzór do naśladowania. Na pierwszym miejscu, co nie jest dla nikogo zaskoczeniem, znalazł się David Beckham. Jednak tuż za nim, na drugie miejsce, trafił 51-letni mężczyzna, który z pewnością nie trafiłby na listę 100 najprzystojniejszych Brytyjczyków.

Clarkson pobił m.in. Cristiano Ronaldo, Daniela Radcliffe'a, Billa Gatesa, Simona Cowella, Baracka Obamę, Justina Biebera oraz Rogera Federera. To wyróżnienie może znaczyć więcej niż nagrody przyznawane przez brytyjską telewizję.

Czyżby fenomen Clarksona krył się w tym, że jak sam wielokrotnie przyznawał, w ciele 51-latka kryje się dusza 9 letniego chłopca?

Wiele osób może sądzić, że to źle, kiedy dzieci zachwycają się kimś takim. Jednak to bardzo dobry znak. Bowiem Clarkson udowodnił światu, że w telewizji nie ma miejsca wyłącznie dla przystojnych prezenterów ze śnieżnobiałymi zębami i przereklamowaną elokwencją. Jeremy pokazał, że intelekt oraz poczucie humoru, biją na głowę żel we włosach gwiazd świata sportu, biznesu czy wielkiego ekranu.

Źródło: Autoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)