Czy FT-86 popsuje wizerunek Subaru?

Czy FT-86 popsuje wizerunek Subaru?

Toyota F
Toyota F
Jan Szczeniowski
29.12.2009 19:00, aktualizacja: 10.10.2022 18:27

Koncept FT-86 ze znaczkiem Toyoty mieliśmy już okazję oglądać nie raz. Pytanie brzmi: dlaczego nie widzieliśmy tego modelu ze znaczkiem Subaru?

Koncept FT-86 ze znaczkiem Toyoty mieliśmy już okazję oglądać nie raz. Pytanie brzmi: dlaczego nie widzieliśmy tego modelu ze znaczkiem Subaru?

W końcu przecież projekt został już nazwany przez złośliwe media Toyobaru.  Coupe, które powstało dzięki połączeniu sił projektowych chwilowo drugiego największego producenta samochodów, czyli Toyoty z siłami Subaru miało być sprzedawane przez obie marki. Dotychczas jednak doczekaliśmy się tylko wersji Toyoty. Jakie mogą być powody?

Michael McHale, rzecznik  prasowy Subaru stwierdziła, że nie wiadomo jak pojawienie się samochodu z napędem tylko na tylne koła odbije się na wizerunku marki.  W końcu samochody z plejadami na masce zawsze były napędzane na wszystkie cztery łapy. Czyżby oznaczało to, że Subaru przygotuje wersję FT-86 z napędem na wszystkie koła?

subaru-sti-coupe
subaru-sti-coupe

Niestety raczej nie. Ale marka zastanawia się, czy wprowadzić swoją wersję, która zostanie zaprezentowana w 2010 roku, na wszystkie rynki. Jeśli stwierdzą, ze gdzieś na świecie pojawienie się tylnonapędowego Subaru  spowoduję uszczerbek na wizerunku marki to model ten nie będzie sprzedawany. Mam nadzieję, że w Polsce, mimo że jesteśmy specjalistami w przekombinowywaniu i głupich pomysłach, FT-86 będzie dostępne w salonach obu marek.

P.S. Ciekawe czy Subaru FT-86 będzie błękitne ze złotymi felgami? Ehh, chyba trochę mnie poniosło :)

Źródło: autoblog

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)