Czasowe wstrzymania ruchu na A1. Utrudnienia związane z budową wiaduktu

Czasowe wstrzymania ruchu na A1. Utrudnienia związane z budową wiaduktu

Węzeł Piotrków Trybunalski Zachód (fot. GDDKiA)
Węzeł Piotrków Trybunalski Zachód (fot. GDDKiA)
Mateusz Żuchowski
21.07.2020 14:56, aktualizacja: 22.03.2023 10:51

Kierowcy jadący autostradą A1 w nocy pomiędzy 22 a 23 lipca w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego powinni liczyć się z czasowymi ograniczeniami w ruchu. Planowane zamknięcia drogi w obydwu kierunkach spowodowane są pracami przy stawianym wiadukcie.

Drogowcy zaplanowali kilka piętnastominutowych postojów od godziny 19:00 w środę 22 lipca do godziny 6:00 rano dnia kolejnego. Ruch zostanie zatrzymany w obydwu kierunkach na wiadukcie budowanym na 339. kilometrze autostrady.

Rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski poinformował PAP, że o taką organizację ruchu poprosił wykonawca prac, firma Budimex, w związku z planowanym montażem instalacji na wiadukcie.

Utrudnienia w ruchu, choć krótkie, mogą jednak znacznie utrudnić podróż turystom, którzy nocą liczą na płynniejszą jazdę i szybszy przejazd niż w ciągu dnia. Warto dodać, że na autostradzie A1 panuje podczas wakacji wzmożony ruch w obydwu kierunkach - jako że A1 łączy popularne miejscowości nad Bałtykiem z południem Polski i prowadzi dalej do naszych południowych sąsiadów.

Ci, którzy będą woleli uniknąć przymusowych postojów (i potencjalnych zatorów), mogą spróbować ominąć ten odcinek drogi. Jadąc od północy, na węźle Tuszyn należy zjechać na DK 12, dojechać nią do węzła Piotrków Trybunalski Północ i tam wjechać na drogę S8 w kierunku Katowic, która po chwili znów połączy się z A1.

Z kolei jadąc z kierunku południowego, na węźle Piotrków Trybunalski Zachód należy zjechać z A1 na S8 w kierunku Warszawy, dojechać do najbliższego węzła Piotrków Trybunalski Północ i zjechać na DK12 w kierunku północnym. Na A1 powróci się na węźle Tuszyn.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)