Utrudnienia na A1. Wiadukt na węźle Łódź Północ zamknięty na dwa dni

(fot. Stanisław Kowalczuk/East News)
(fot. Stanisław Kowalczuk/East News)
Mateusz Żuchowski

28.01.2020 14:49, aktual.: 22.03.2023 16:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na dni 29 i 30 stycznia (najbliższa środa i czwartek) zaplanowano badanie stanu wiaduktu na węźle Łódź Północ. Kierowcy będą musieli liczyć się w tym czasie z utrudnieniami. Zobacz, z jakiego objazdu najlepiej skorzystać.

Przejazd wiaduktem na węźle Łódź Północ w kierunku południowym GDDKiA zamknęła w listopadzie 2019 roku, gdy wykryto na nim pęknięcia. Ruch został poprowadzony tak zwaną przewiązką wiaduktem obok. Próba obciążeniowa na autostradzie A1 jest ostatnim etapem badań potrzebnych do wydania ekspertyzy dotyczącej stanu tego obiektu.

Przygotowania do wielogodzinnego testu rozpoczną się w środę 29 stycznia o godzinie 8 rano, a sama próba - o godzinie 12 w południe. Badania mogą potrwać nawet do północy dnia kolejnego. Przez ten czas cały ruch na obiekcie będzie musiał zostać wstrzymany, co będzie wiązało się z poprowadzeniem objazdu jeszcze bardziej okrężną drogą.

Kierowcy nadjeżdżający do węzła Łódź Północ z kierunku Gdańska i Torunia będą kierowani na zjazd na autostradę A2 w kierunku Poznania. Po przejechaniu około trzech kilometrów tą drogą powinni zawrócić na kolejnym węźle pod Strykowem i wrócić na A1.

Drogowcy wskazują, że będzie istniała możliwość objechania utrudnień drogami krajowymi (jeśli na przykład ruch na nawrocie pod Strykowem spowolni się przez obecne tam rondo). Samochody osobowe będą mogły zrobić to zjeżdżając na węźle Kutno-północ na DK 60. Nią powinni pojechać do Łęczycy, skąd DK 91 dojadą do węzła Emilia i wjadą na autostradę A2 kilka kilometrów przed zjazdem na A1. Pojazdy ciężarowe powinny zjechać na węźle Kutno-wchód na DK 92 i tą drogą jechać do Krośniewic. Tam należy skręcić na DK 91 i analogicznie do aut osobowych włączyć się do ruchu na A2 na węźle Emilia.

O objeździe będą informowały wiadomości na tablicach świetlnych i znakach drogowych na wysokości węzłów Kutno-wschód, Piątek i przed samym węzłem Łódź Północ. Ruch na autostradzie A2 będzie odbywał się w tym czasie bez żadnych utrudnień.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także