Mini Countryman rozwalony na piątkę!

Mini Countryman rozwalony na piątkę!27.11.2010 16:15
Mini Countryman
Mini Countryman
Krzysztof Monczak

Krótko po tym jak BMW serii 5 uzyskało najwyższą notę w testach Euro NCAP, kolejny model z grupy BMW powtórzył jego sukces. Countryman jest pierwszym nowoczesnym pięciodrzwiowym Mini, który poza miejscem dla pięciu osób i świetną precyzją prowadzenia gwarantuje bardzo wysoki wskaźnik bezpieczeństwa.

W kategorii bezpieczeństwa dorosłych pasażerów Contryman zdobył 84% punktów. Prawie taki sam wynik uzyskał dla dzieci. Bezpieczeństwo pieszych zostało oszacowane na poziomie 64%. W ostatnim czasie wśród aut konkurencji tylko Audi A1 uzyskało równie wysokie noty.  Pojazd na którym przeprowadzono testy posiadał silnik wysokoprężny o pojemności 1600 cm[sup]3[/sup].

Dla zainteresowanych kupnem Mini "na sterydach" nie mamy dobrych wiadomości. Podstawowa wersja auta z benzynowym silnikiem o mocy 98 KM kosztuje 82 tys zł.  Za najbogatszą wersję Cooper S ALL4 z napędem na cztery koła trzeba zapłacić 115 tys zł. Możemy być prawie pewni, że pięciodrzwiowa wersja brytyjskiego klasyka nie będzie częstym widokiem na naszych drogach. Koncern BMW ma nadzieję, że udział w rajdach WRC zwiększy zainteresowanie nowym modelem. Gdyby nadzieje jakie pokładają szefowie koncernu stały się rzeczywistością, w ciągu najbliższych trzech lat mistrza świata WRC powinniśmy szukać wśród kierowców nowego zespołu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)