Co to jest i jak działa Trailer Assist?

Poradniki i mechanikaCo to jest i jak działa Trailer Assist?12.09.2016 16:32
System Trailer Assist przyda się, gdy podróżujemy z przyczepą
System Trailer Assist przyda się, gdy podróżujemy z przyczepą
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Volkswagen

Trailer Assist to system wspomagający kierowcę podczas manewrowania przyczepą opracowany przez firmę Volkswagen.

System ten zadebiutował w najnowszej generacji Passata B8 i wspomaga kierowcę podczas manewrowania przyczepą tyłem. Dla niewprawnych kierowców jest to dość skomplikowane, dlatego system opracowano w taki sposób, by manewry wykonywać intuicyjnie. Nie operuje się kierownicą, lecz dżojstikiem, który normalnie służy do ustawiania lusterek.

Jak to działa?

Zacznijmy od tego, że przyczepa musi być zamocowana do fabrycznego haka i właściwie podłączona elektrycznie. Następnie należy włączyć wsteczny bieg, potem uruchomić asystenta parkowania i można powoli ruszać.

Nie należy chwytać za kierownicę, lecz manewrować dżojstikiem do regulacji lusterek w taki sposób, jakby to przyczepa ciągnęła samochód. Dopóki nie dotykamy dżojstika, auto będzie jechało na wprost, oczywiście do tyłu, wykonując drobne korekty. Chcąc skręcić, należy wybrać kierunek skrętu oraz jego kąt. Można na bieżąco korygować tor jazdy.

The new Volkswagen Passat - Trailer Assist

Cały proces można obserwować tradycyjnie w lusterkach zewnętrznych, a także na ekranie, na którym wyświetlany jest obraz z kamery cofania. Należy pamiętać o tym, że przed uderzeniem w przeszkodę przyczepą nie wyświetli się żaden ostrzegawczy komunikat czy nie zostanie uruchomiony sygnał dźwiękowy. Dlatego choć system wspomaga kierowcę podczas najtrudniejszego zadania, to nie wyręcza z go z pełnej kontroli nad zestawem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)