Rekin goniący rybę. Co oznacza naklejka na aucie? Tłumaczymy

Poradniki i mechanikaRekin goniący rybę. Co oznacza naklejka na aucie? Tłumaczymy28.09.2021 13:53
Takie naklejki są już popularne od pewnego czasu
Takie naklejki są już popularne od pewnego czasu
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Gomułka
Platforma Autokult

Wielu kierowców lubi przyozdabiać samochód różnorakimi naklejkami, dotyczących zarówno poglądów religijnych, subkultur motoryzacyjnych czy mających charakter satyryczny. Niedawno pisaliśmy o symbolu ryby, ale co oznacza rekin goniący ową rybę?

Jak pisaliśmy w ostatnim artykule, rysunek ryby w postaci dwóch przecinających się łuków jest symbolem chrześcijaństwa. Właściciel, naklejając taką naklejkę na samochód, chce wyrazić przez to swoją przynależność do Kościoła. Moda na uzewnętrznianie w ten sposób swojej wiary zaczęła się jeszcze w latach 80. poprzedniego wieku i była popularna m.in. w USA i Niemczech.

Często jednak oprócz symbolu ryby na klapie można zobaczyć naklejkę z rekinem goniącym ową rybę. Nie jest to nic innego, jak sposób pokazania właściciela, iż wyznaje on inne wartości. Naklejka symbolizuje więc niechęć lub w niektórych przypadkach po prostu i wrogie nastawienie do chrześcijaństwa.

Nie jest to jedyny sposób pokazania odmiennych poglądów. Czasem jako "kontrę" do znaku ryby można znaleźć także naklejkę, w której wspomniana ryba występuje z nogami i napisem "DARWIN". To także sposób, w który ateiści chcą podkreślić, że dla nich dominującą teorią w historii ewolucji jest darwinizm.

Tego typu naklejki niektórzy mogą odebrać za zaczepne czy wręcz obraźliwą dla chrześcijan, dlatego ważne, by w tym wszystkim nie dać ponieść się emocjom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)