Poradniki i mechanikaRekin goniący rybę. Co oznacza naklejka na aucie? Tłumaczymy

Rekin goniący rybę. Co oznacza naklejka na aucie? Tłumaczymy

Takie naklejki są już popularne od pewnego czasu
Takie naklejki są już popularne od pewnego czasu
Źródło zdjęć: © fot. Maciej Gomułka
Platforma Autokult
28.09.2021 13:53, aktualizacja: 14.03.2023 14:57

Wielu kierowców lubi przyozdabiać samochód różnorakimi naklejkami, dotyczących zarówno poglądów religijnych, subkultur motoryzacyjnych czy mających charakter satyryczny. Niedawno pisaliśmy o symbolu ryby, ale co oznacza rekin goniący ową rybę?

Jak pisaliśmy w ostatnim artykule, rysunek ryby w postaci dwóch przecinających się łuków jest symbolem chrześcijaństwa. Właściciel, naklejając taką naklejkę na samochód, chce wyrazić przez to swoją przynależność do Kościoła. Moda na uzewnętrznianie w ten sposób swojej wiary zaczęła się jeszcze w latach 80. poprzedniego wieku i była popularna m.in. w USA i Niemczech.

Często jednak oprócz symbolu ryby na klapie można zobaczyć naklejkę z rekinem goniącym ową rybę. Nie jest to nic innego, jak sposób pokazania właściciela, iż wyznaje on inne wartości. Naklejka symbolizuje więc niechęć lub w niektórych przypadkach po prostu i wrogie nastawienie do chrześcijaństwa.

Nie jest to jedyny sposób pokazania odmiennych poglądów. Czasem jako "kontrę" do znaku ryby można znaleźć także naklejkę, w której wspomniana ryba występuje z nogami i napisem "DARWIN". To także sposób, w który ateiści chcą podkreślić, że dla nich dominującą teorią w historii ewolucji jest darwinizm.

Tego typu naklejki niektórzy mogą odebrać za zaczepne czy wręcz obraźliwą dla chrześcijan, dlatego ważne, by w tym wszystkim nie dać ponieść się emocjom.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (149)