Citroën i Peugeot odnawiają klasyki. Trzeba tylko pojechać do Francji

Citroën i Peugeot odnawiają klasyki. Trzeba tylko pojechać do Francji03.10.2019 13:13
Citroen DS jest jednym z najważniejszych modeli w historii koncernu PSA.
Citroen DS jest jednym z najważniejszych modeli w historii koncernu PSA.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe

Zdobycie wielu części zamiennych do starszych aut koncernu PSA to nie lada wyzwanie. W Polsce niełatwo utrzymać te auta w przyzwoitym stanie. Jeśli potrzeba naprawdę profesjonalnego wsparcia, warto pojechać do Francji i skorzystać z pomocy specjalnej dywizji ds. klasyków.

Przedstawiciele koncernu PSA pochwalili się nowym pomysłem na ratowanie klasyków. W mieście Sochaux na Wschodzie Francji otwarty został specjalny warsztat powołany do ratowania zabytkowych modeli Peugeota i Citroëna. Prowadzi go zespół entuzjastów składających się z obecnych oraz emerytowanych pracowników koncernu.

Warsztat w Sochaux nie tylko zajmuje się restaurowaniem klasyków i youngtimerów, lecz prowadzi także doradztwo w tym zakresie, dzieląc się dokumentacją techniczną czy dystrybuując trudno dostępne części zamienne. Wszystko po to, by na drogach pozostało jak najwięcej legendarnych modeli PSA. Dla klientów z Polski problemem może być jedynie odległość.

Chcący wybrać się do Sochaux powinni najpierw wypełnić formularz na stronie internetowej L’aVenture Peugeot Citroen DS, za pośrednictwem którego można umówić się na spotkanie z francuskimi specjalistami.

Obecnie największą wartość wśród klasyków PSA mają takie modele jak Traction Avant, SM oraz oczywiście legendarny DS i to one będą zapewne najczęstszymi bywalcami tego specjalnego warsztatu. Z pewnością jednak mechanicy nie odmówią pomocy także posiadaczom BX-a, czy XM-a, które dziś są poszukiwanymi youngtimerami.

Takie przedsięwzięcia zasługują na uwagę. PSA, a w szczególności Citroën, robi wiele, by zachować swoje dziedzictwo. Dowodem jest chociażby internetowa aplikacja Citroën Origins pozwalająca szczegółowo zapoznać się z najpopularniejszymi modelami w historii tej marki.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)