Plaga kradzieży z jadących ciężarówek. Brytyjscy złodzieje polują na PlayStation 5

Plaga kradzieży z jadących ciężarówek. Brytyjscy złodzieje polują na PlayStation 5

Okres przedświąteczny sprzyja większej liczbie kradzieży (zdjęcie poglądowe)
Okres przedświąteczny sprzyja większej liczbie kradzieży (zdjęcie poglądowe)
Źródło zdjęć: © fot. pixabay
Aleksander Ruciński
09.12.2020 09:34, aktualizacja: 16.03.2023 15:19

Historie jak z "Szybkich i Wściekłych" zdarzają się w prawdziwym życiu. Przykładem jest Wielka Brytania, gdzie w ostatnich tygodniach zauważono narastającą liczbę kradzieży z jadących ciężarówek. Głównie tych przewożących elektronikę.

Brytyjski dziennik "The Times" donosi, że w samym 2020 roku na Wyspach doszło do co najmniej 27 napadów na jadące ciężarówki. Złodzieje opróżniają naczepy tira w trakcie jazdy, ryzykując przy tym niczym kaskaderzy występujący w filmach sensacyjnych. Cały proces przypomina zresztą sceny, które znamy z kina, np. produkcji "Szybcy i Wściekli".

Złodzieje zazwyczaj wykorzystują co najmniej 3 pojazdy. Pierwszy blokuje ciężarówkę z przodu, drugi z boku, a trzeci podjeżdża z tyłu pozwalając pasażerowi stojącemu na masce opróżnić naczepę. I to bez zatrzymywania. Metodycznie, zgodnie z planem i spokojnie, choć z pewnością mniej spektakularnie niż w poniższym filmie:

FAST and FURIOUS - Truck Chase (Civics & Supra vs Peterbilt) #1080HD

Lokalne media donoszą, że w ostatnich tygodniach zauważono nasilenie podobnych kradzieży na brytyjskich drogach ekspresowych i autostradach. Zbliżający się okres świąt przyczynił się do wzrostu liczby transportów sprzętu elektronicznego, w tym nowych konsol do gier cieszących się popytem przewyższającym podaż, więc chętnych na zakup PlayStation 5 z niepewnego źródła nie brakuje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)