Ciekawy minivan Toyoty. Wygląda jak zabawka dla dzieci

Toyota Kayoibako
Toyota Kayoibako
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Marcin Łobodziński

21.10.2023 11:24, aktual.: 17.01.2024 15:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Może i wygląda zabawnie, ale pokazuje jak będzie wyglądała elektromobilność za kilka, może kilkanaście lat. Mały minivan o nazwie Kayoibako wygląda jak gadżet, a nie samochód, ale ma same zalety.

Toyota zaprezentuje 26 października na targach Japan Mobility Show koncepcyjny model Kayoibako, czyli prototyp kompaktowego minivana z napędem elektrycznym, będącym odzwierciedleniem wizji transportu przyszłości. Transportu, bo takie auto ma w głównym założeniu przewodzić ludzi jak autobus, a nie być samochodem rodzinnym. Choć i takim może być.

Skorzystają z niego przede wszystkim firmy carsharingowe, ridesharingowe oraz transportowe. Jako pojazd flotowy może zostać włączony m.in. do inteligentnych systemów dystrybucji towarów na krótkich dystansach. Może być też jednym z kilku pojazdów dla lokalnej społeczności, która np. nie będzie posiadała własnych aut. W projektowaniu wnętrza ważna była jego elastyczność, a także dostosowanie dla osób niepełnosprawnych.

Kayoibako ma długość 3990 mm, szerokość 1790 mm i wysokość 1855 mm, rozstaw osi to 2800 mm. Imponujące jest jednak jego wnętrze, które ma 3127 mm długości po stronie pasażera i 2141 mm po stronie kierowcy. Szerokość wnętrza to 1485 mm, wysokość 1437 mm.

  • Toyota Kayoibako
  • Toyota Kayoibako
  • Toyota Kayoibako
  • Toyota Kayoibako
[1/4] Toyota KayoibakoŹródło zdjęć: © Materiały prasowe | Toyota
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)