Nowy system poboru opłat coraz bliżej. Strona internetowa już działa

Nowy system poboru opłat coraz bliżej. Strona internetowa już działa

Jedną z zalet systemu eToll będzie stopniowa rezygnacja z klasycznych bramek na autostradach.
Jedną z zalet systemu eToll będzie stopniowa rezygnacja z klasycznych bramek na autostradach.
Źródło zdjęć: © fot. GDDKiA
Aleksander Ruciński
10.05.2021 09:24, aktualizacja: 14.03.2023 16:31

W czerwcu 2021 roku uruchomiony zostanie nowy system poboru opłat drogowych e-Toll, który docelowo ma objąć wszystkie płatne odcinki dróg w Polsce. Informacje związane z jego działaniem można już śledzić na oficjalnej stronie internetowej, która właśnie została oddana do użytku.

1 lipca 2021 roku oficjalnie pożegnamy ViaToll, który ustąpi miejsca systemowi e-Toll. Ten będzie sukcesywnie wdrażany już od czerwca 2021 roku i - w przeciwieństwie do swojego poprzednika - obejmie zasięgiem także pojazdy osobowe. Już w grudniu 2021 roku e-Toll zastąpi wysłużone i niezbyt lubiane punkty poboru opłat na autostradach A2 i A4. Później mają do nich dołączyć kolejne trasy.

Do uruchomienia e-Tolla na polskich drogach pozostały niecałe dwa miesiące. W związku z tym Ministerstwo Finansów udostępniło oficjalną stronę internetową, na której możemy zapoznać się ze szczegółami dotyczącymi systemu.

Pod adresem etoll.gov.pl znajdziemy nie tylko informacje o datach planowanego wdrożenia i dalszego rozwoju, ale również wyjaśnienia dotyczące działania systemu, listę płatnych odcinków dróg czy formularze do rejestracji w systemie i płatności za usługi.

Przydatnym narzędziem jest też kalkulator, pozwalający wybrać szczegóły pojazdu oraz poszczególne punkty trasy i uzyskać informację o całkowitym koszcie przejazdu na planowanym odcinku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)