Najnowszy raport o cenach paliw. Tylko jedno jest stabilne

Najnowszy raport o cenach paliw. Tylko jedno jest stabilne

LPG jest obecnie jedynym paliwem, które nie drożeje
LPG jest obecnie jedynym paliwem, które nie drożeje
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
30.03.2022 11:55, aktualizacja: 14.03.2023 12:43

Zgodnie z najnowszym raportem serwisu paliwowego e-petrol w tym tygodniu ceny paliw przekroczyły granicę ubiegłotygodniowych szacunków. Najbardziej podrożał olej napędowy, a jedynym stabilnym paliwem okazało się LPG.

Pomimo iż sytuacja z paliwem wydaje się już dość stabilna, najnowszy raport e-petrola na temat średnich cen na stacjach w Polsce pokazał to, o czym pisałem tydzień temu. Paliwa podstawowe idą w górę, a najbardziej olej napędowy. Podrożał bowiem w ciągu tygodnia o 37 gr do poziomu 7,66 zł/l.

Znacznie mniejszy wzrost mamy na benzynach. W stosunku do raportu z 23 marca Pb95 podrożało średnio o 8 gr/l, a Pb98 średnio o 7 gr/l. Całkowicie niewzruszone jest LPG, które obecnie tak jak tydzień temu kosztuje 3,79 zł/l.

Szacunki zbyt delikatne

Eksperci z e-petrola trochę nie doszacowali cen paliw. Szacunki z 25 marca wskazywały na cenę Pb95 na poziomie 6,49-6,63 zł/l, a oleju napędowego na 7,32-7,49 zł/l. Tymczasem benzyna jest droższa o 4 gr od górnej granicy szacunku, a ON aż o 17 gr.

Średnio ceny, a konkretnie trend na stacjach nie odpowiada cenom hurtowym. W hurcie zarówno benzyna, jak i ON tanieją od 26 marca. Dziś olej napędowy spadł już poniżej bariery 7 tys. zł za m3. Benzyna powoli się zbliża do bariery 6 tys. zł/m3. Tymczasem paliwa te tankujemy coraz drożej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)