Ceed bestsellerem Kii w Europie. Polski oddział też ma powody do radości

Ceed bestsellerem Kii w Europie. Polski oddział też ma powody do radości

Nowy Ceed dobrze przyjął się w Europie.
Nowy Ceed dobrze przyjął się w Europie.
Źródło zdjęć: © fot. Mateusz Żuchowski
Aleksander Ruciński
21.01.2020 14:02, aktualizacja: 22.03.2023 16:39

Choć mogłoby się wydawać, że crossovery opanowały europejski rynek motoryzacyjny, nadal nie brakuje marek, które na pierwszym miejscu stawiają segment C. Z pewnością należy do nich Kia oferująca Ceeda w aż 4 wariacjach. Jak widać, jest to opłacalna strategia. Model notuje świetne wyniki sprzedaży i jest najważniejszym autem w gamie koreańskiego producenta.

Ceed to najlepiej sprzedający się model Kii zarówno na rynku polskim, jak i europejskim. Choć jest reprezentantem coraz mniej popularnego segmentu kompaktów, nadal wygrywa w starciu z crossoverem Sportage, który w tabelkach sprzedaży marki uplasował się na drugiej pozycji.

Jak donosi IBRM Samar, w 2019 roku Kia Motors Polska przekroczyła pułap 29 tysięcy sprzedanych aut. Wynik 29 391 egzemplarzy okazał się o 18,95% lepszy niż w roku 2018. Spora w tym zasługa nowego Ceeda, który znalazł aż 8487 nabywców. Drugie miejsce zajął Sportage z wynikiem 6439 aut oraz Stonic - 3325 egzemplarzy.

Znacznie mniejszym wzięciem cieszyły się modele Rio (2682 egzemplarze), Optima, którą pożegnaliśmy wraz z 2019 rokiem (2310 aut) oraz leciwa już Venga (2072 sztuki). W przypadku Kii polski rynek w dużej mierze odpowiada innym europejskim krajom, gdzie Ceed także zajmuje pierwsze lokaty.

Warto też wspomnieć, że koreańska marka po raz pierwszy w swojej historii przekroczyła wynik 500 tysięcy aut sprzedanych na Starym Kontynencie, kontynuując nieprzerwane od 11 lat pasmo wzrostów. Nie ulega wątpliwości, że Kia, która od wielu lat projektuje i produkuje większość europejskich modeli na miejscu, coraz lepiej radzi sobie w starciu z producentami pochodzącymi z tego regionu.

W kolejnych latach firma zamierza skupić się na rozwoju elektromobilności oraz crossoverach, które z każdym rokiem zyskują na popularności. Nie zdziwimy się więc jeśli już niebawem Ceed, będący bardzo udanym autem, spadnie z piedestału.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)