Była zonda Hamiltona została rozbita. To wyjątkowy egzemplarz

Hamilton sprzedał zondę, a nowy właściciel ją rozbił
Hamilton sprzedał zondę, a nowy właściciel ją rozbił
Źródło zdjęć: © Instagram | Lewis Hamilton, ethang.supercarphotographer
Aleksander Ruciński

17.08.2023 09:34, aktual.: 17.08.2023 10:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy właściciel Zondy nie zapanował nad pojazdem i rozbił go w tunelu. Na szczęście wyszedł z wypadku bez szwanku.

Zonda 760 Lewisa Hamiltona jeszcze niedawno była gwiazdą portali aukcyjnych. Trudno się dziwić, gdyż to jedyny taki egzemplarz, w dodatku ze sławnym właścicielem. Wyjątkowa konfiguracja zasługiwała na uznanie nie tylko z uwagi na kolorystykę, ale i osobisty podpis Mistrza w tylnej części nadwozia. Samochód nie czekał więc długo na nowego właściciela.

Ten najwyraźniej nie zraził się wyjątkowością auta, gdyż postanowił używać go na publicznych drogach. Niestety z marnym skutkiem. Kilka dni temu zonda została bowiem rozbita w tunelu Penmaenbach na brytyjskiej autostradzie A55. Kierowca nie ucierpiał, czego nie można niestety powiedzieć o samochodzie.

Sądząc po fotografiach opublikowanych w sieci, uszkodzeniu uległo nie tylko nadwozie, ale i zawieszenie. Naprawa będzie pewnie możliwa, choć z pewnością niezbyt tania.

Hamilton, który sprzedał auto w 2021 roku, określał fioletową Zondę mianem "strasznej w prowadzeniu, za to świetnie brzmiącej". Co ciekawe, sam miał kolizję tym autem, w 2015 roku w Monaco, choć w przeciwieństwie do opisywanego wypadku, była to niegroźna parkingowa stłuczka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)