Bugatti La Voiture Noire stanęło w centrum miasta. To najdroższa gwiazdkowa dekoracja

Bugatti La Voiture Noire stanęło w centrum miasta. To najdroższa gwiazdkowa dekoracja

11 mln euro zamknięte w szklanym pudełku.
11 mln euro zamknięte w szklanym pudełku.
Źródło zdjęć: © mat. prasowe
Aleksander Ruciński
16.12.2020 14:47, aktualizacja: 16.03.2023 15:14

Na rynku we francuskim Molsheim, mieście Bugatti, stanęła wyjątkowa gwiazdkowa dekoracja. W szklanej witrynie, w otoczeniu świątecznych ozdób błyszczy jedyny egzemplarz wartego 11 mln euro modelu La Voiture Noire.

Ze względu na pandemię koronawirusa świąteczne stragany i iluminacje są w tym roku skromniejsze niż zazwyczaj. Francuskie miasto Molsheim nie jest tu wyjątkiem. Coroczny gwiazdkowy kiermasz został odwołany, co skłoniło Bugatti mające swoją siedzibę w tym mieście, do niestandardowych działań.

Producent postanowił urozmaicić życie mieszkańców, pozwalając im obcować z jednym z najdroższych samochodów świata. Na rynku, w centrum miasta stanęło przeszklone pudło, a w nim Bugatti La Voiture Noire - jedyny egzemplarz na świecie. Wartość pojazdu szacowana jest na 11 mln euro, co przekłada się na niecałe 50 mln zł.

Samochód stanął w otoczeniu świątecznych ozdób. Przy okazji jest najdroższą z dekoracji. "Jestem bardzo wdzięczny za ten prezent dla naszego miasta. Teraz wszyscy mieszkańcy Molsheim będą mieli okazję do zapoznania się z tym unikatowym arcydziełem" - powiedział burmistrz, Laurent Furst. "Nic nie zastąpi świątecznych straganów, lecz cieszymy się, że możemy dać ludziom choć trochę radości w tym trudnym okresie" - dodał Christophe Piochon, szef ds. produkcji i logistyki Bugatti.

La Voiture Noire to szczytowe osiągnięcie marki i najbardziej wartościowy model w jej współczesnej historii. Stworzono go, by uczcić 110. urodziny Bugatti i złożyć hołd legendarnemu modelowi 57 SC Atlantic.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)