Bugatti Chiron Noire Élégance i Sportivo, czyli czerń elegancka albo mroczna

Bugatti Chiron Noire Élégance i Sportivo, czyli czerń elegancka albo mroczna

Bugatti Chiron Noire Élégance i Sportivo powstanie zaledwie w liczbie 20 egzemplarzy
Bugatti Chiron Noire Élégance i Sportivo powstanie zaledwie w liczbie 20 egzemplarzy
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
03.12.2019 10:17, aktualizacja: 22.03.2023 17:10

Masz wolne 3 mln euro, a Chiron Sport jest zbyt zwyczajny? Nie ma problemu – Bugatti przygotowało limitowaną edycję hiperauta o różnych duszach stylistycznych. Jeśli jesteś zwolennikiem powagi i dobrych manier, wybierz Noire Élégance. Jeśli zaś wielbisz wszystko co czarne, powinieneś nachylić się nad Noire Sportivo. Lepiej się pospieszyć, bo powstanie tylko 20 sztuk.

Nieco ponad pół roku temu Bugatti pochwaliło się jedynym w swoim rodzaju modelem La Voiture Noire, który jest hołdem dla zbudowanego przed II wojną światową modelu Type 57 SC Atlantic. Zainteresowanie modelem było na tyle duże, że zarząd postanowił wykorzystać tajemniczą czerń do stworzenia nieco mniej limitowanej edycji, nieco mniej wyjątkowego Chirona.

Powstanie 20 egzemplarzy Chirona Noire Élégance i Sportivo – każdy z nich będzie na swój sposób wyjątkowy. Aby stać się posiadaczem jednego z nich trzeba zostawić w salonie 3 mln euro (ok.12,8 mln zł), choć najprawdopodobniej, jak to bywa w przypadku dealerów ultraluksusowych aut, nie wystarczy rzucić walizki wypełnionej gotówką, żeby wyjechać z salonu dziełem sztuki na kołach.

Bugatti Chiron Noire Élégance jest nieco bardziej szykowna, niż mroczny Sportivo
Bugatti Chiron Noire Élégance jest nieco bardziej szykowna, niż mroczny Sportivo© fot. mat. prasowe

Czarna elegancja

W Bugatti Chiron Noire Élégance poszczególne elementy tj. obudowy lusterek, część pokrywy silnika oraz charakterystyczna, jajowata linia wraz z tylnym błotnikiem, wykonane zostały z włókna węglowego i zmatowionego aluminium. Nie mogło także zabraknąć lakierowanych na czarno zacisków hamulcowych oraz dyskretnych napisów przed tylnymi kołami, które przypominają o wyjątkowości modelu.

W środku dominuje elegancka interpretacja czerni, a dedykowane napisy umieszczono na drzwiach, konsoli centralnej oraz w formie haftu na zagłówkach foteli. Nie zabrakło także plakietki wykonanej w włókna węglowego z informacją o limitowanej edycji na podłokietniku.

Czerń sportowa

Bugatti Chiron Noire Sportivo niewiele ma wspólnego z szykownym stylem Élégance. Tu czerń niemal wywołuje demony. Ciemnym i jednocześnie matowym włóknem węglowym pokryty został praktycznie cały front, a felgi, zaciski hamulcowe, pokrywa silnika i końcówki wydechu otrzymały czarne wykończenie.

W środku wszystkie elementy, od kierownicy, przez dźwignię zmiany biegów, aż po wszelakie przełączniki i zdobienia, utrzymane zostały w ciemnych tonacjach, zarówno błyszczących jak i matowych. Podobnie jak w Élégance, tu również nie zabraknie napisów, przeszyć i plakietek, które zapewnią nasze ego, że pojazd jest naprawdę wyjątkowy.

Czarno wszędzie, co to będzie?
Czarno wszędzie, co to będzie?© fot. mat. prasowe

Pod tylną klapą zmian nie zanotowano. Chiron Noire Élégance i Sportivo napędzane są przez 1500-konne, 8-litrowe W16 z 4 turbosprężarkami, które przenoszą moc na 4 koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni dwusprzęgłowej.

Pierwsze egzemplarze trafią do klientów w drugim kwartale 2020 roku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)