Planują elektrownię jądrową. Podpisali już umowę na drogę

Planują elektrownię jądrową. Podpisali już umowę na drogę

W województwie pomorskim prawdopodobnie powstanie elektrownia atomowa
W województwie pomorskim prawdopodobnie powstanie elektrownia atomowa
Źródło zdjęć: © GDDKiA
24.08.2022 11:24, aktualizacja: 13.03.2023 16:02

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dała zielone światło dla projektantów drogi planowanej elektrowni jądrowej “Lubiatowo-Kopalino”.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała na rządowej stronie o parafowaniu umowy na przygotowanie dokumentacji nowej drogi krajowej.

Trasa ma pozwolić na sprawny dojazd do regionu, gdzie prawdopodobnie zostanie wybudowana elektrownia jądrowa ("Lubiatowo-Kopalino").

Przebieg trasy

Nowa droga krajowa ma łączyć drogę ekspresową S6 na węźle Łęczyce z przewidywaną lokalizacją elektrowni jądrowej w gminie Choczewo (województwo pomorskie).

“Trasa będzie jednojezdniowa, o parametrach klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego). Jest to klasa obowiązująca na nowych drogach krajowych, niebędących drogami szybkiego ruchu” - wyjaśnia GDDKiA.

Dwa etapy dokumentacji

Opracowanie dokumentacji podzielono na dwa zadania. Pierwsze to przygotowanie dokumentacji dla odcinka drogi krajowej od planowanej elektrowni do drogi wojewódzkiej nr 213 (DW213) - przewidywany czas wykonania to 12 miesięcy.

Drugie natomiast to sporządzenie dokumentacji dla odcinka od DW213 do węzła Łęczyce na drodze ekspresowej S6 Leśnice - Bożepole Wielkie (GDDKiA przewidziało na nie 14 miesięcy).

Wykonawcą dokumentacji będzie firma Transprojekt Gdański, która za jej realizację otrzyma kwotę ok. 10,8 mln zł.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)