Ostatnia podróż na bogato - Rolls-Royce Phantom jako karawan

Rolls-Royce Phantom Hearse B12
Rolls-Royce Phantom Hearse B12
Piotr Ślusarczyk

20.03.2012 20:30, aktual.: 07.10.2022 19:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Biemme Special Cars proponuje wyjątkowy samochód, który będzie zabierał ludzi w ostatnią podróż. Luksusowy karawan jako pośmiertny prezent dla miłośnika motoryzacji - czy to ma sens?

Rolls-Royce Phantom przerobiony na karawan zostanie oficjalnie zaprezentowany na targach pogrzebowych w Bolonii. Auto będzie większe od zwykłego Phantoma, którego rozmiary i tak robią wrażenie. Luksusowy karawan ma mieć ponad 7 m długości (dokładnie 276 cali).

Poza tymi przeróbkami, które widać na pierwszy rzut oka, auto pozostanie niezmienione. Zachowane zostaną obie pary drzwi, z charakterystycznymi tylnymi, otwieranymi pod wiatr. Pod maską również nie będzie zaskoczenia. Trafi tam silnik V12 o pojemności 6,75 l i mocy 460 KM.

Nie wiadomo, ile domów pogrzebowych byłoby chętnych na zakup takiej konstrukcji. Wiadomo natomiast, że niewiele z nich będzie na to stać. Stylowy karawan ma kosztować ponad pół miliona euro. Po cichu wspomina się o równowartości 662 000 euro.

Ciekawa w kontekście takiej transformacji limuzyny brytyjskiej marki jest także sama nazwa auta, która kojarzy się nieco z mrocznymi i pozaziemskimi klimatami (ang. phantom, 'widmo', 'zjawa', 'upiór').

  • Rolls-Royce Phantom Hearse B12
  • Slider item
  • Slider item
[1/3] Rolls-Royce Phantom Hearse B12

Źródło: AutoGuide

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)